1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam ubogą wdowę, która wrzuca wszystko co posiadała do skarbony w świątyni jerozolimskiej. Zadajmy sobie pytanie, na ile my sami przekazujemy bezinteresowny dar dla dobra drugiego człowieka.

2. W czwartek, 11 listopada, przypada 103. Rocznica Odzyskania Niepodległości po ponad stu latach od rozbiorów Rzeczypospolitej. Szczególnie w tym dniu w naszych modlitwach polećmy naszą Ojczyznę i tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w jej obronie. O godz. 10.30 w Dąbrowie Msza św. w intencji poległych i pomordowanych z przejściem pod pomnik.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: wtorek – Poświęcenie Bazyliki Laterańskiej; środa – wspomnienie św. Leona Wielkiego; czwartek – św. Marcina z Tours; piątek – wspomnienie św. Jozafata; sobota wspomnienie pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

4. W przyszłą niedzielę obchodzony będzie Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

5. Wypominki można zamawiać w zakrystii. Pamiętajmy o podaniu godziny Mszy św., przed którą będziemy modlić się w intencji wskazanych zmarłych. Prosimy uczynić to jak najszybciej, najpóźniej do końca listopada.

6. Na naszym cmentarzu pojawiły się karteczki z prośbą o kontakt w biurze parafialnym. Celem jest uporządkowanie spraw związanych z grobami poprzez ustalenie dysponenta danego grobu czy zarezerwowanego miejsca, a także uzupełnienia zaległych opłat. Przy okazji przypominamy, że pokładne jest opłacane na 20 lat z racji pogrzebu. Po 20 latach należy co 10 lat opłatę przedłużać. Aktualnie koszt przedłużenia na 10 lat wynosi 300 zł. Przypominamy też, że biuro parafialne czynne jest codziennie w tygodniu po Mszach św. W czasie zimowym Msze św. w Boluminku odprawiane są o godz. 16.00, a w Dąbrowie o godz. 17.30.

7. W najbliższą sobotę na godz. 17.30 do Dąbrowy zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (w ramach co miesięcznych spotkań), ale także wszystkich chętnych, na spotkanie z p. Grzegorzem Miecznikowskim – świeckim ewangelizatorem należącym do wspólnoty Apostolski Ruch Wiary, która została ustanowiona przez Kardynała Nycza w 2019 r. Pan Grzegorz ewangelizuje chociażby na ulicach, w kościołach i szkołach. Spotkanie rozpocznie się Mszą św., a następnie będziemy modlić się wielbiąc Boga i wsłuchiwać się w świadectwo p. Grzegorza. Jednocześnie nasz Gość będzie dzielił się swoim doświadczeniem spotkania z Bogiem podczas każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę. Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitwy i spędzenia czasu we wspólnocie.