1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Liturgia dnia dzisiejszego przypomina nam o przynależności do Chrystusa, który przez swoją Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie uczynił nas dziećmi jednego Ojca, a jednocześnie swoim Królestwem. Po Mszy nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Cecylię; w środę – św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

3. Ponieważ następna niedziela jest już pierwszą niedzielą Adwentu, powoli będziemy się przygotowywać do nabożeństw okresowych, czyli rorat i rekolekcji adwentowych.

4. W czwartek, 25 listopada, przeżywać będziemy wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W naszej parafii z tej okazji odpust przeniesiony na przyszłą niedzielę, 28 listopada. Suma odpustowa o godz. 12.00.

5. Uległy zmianie spotkania rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie formacyjno-informacyjne odbędzie się w niedzielę 5 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast na mierzenie szatek zapraszamy 2 grudnia po Mszy św. o godz. 17.30 w Dąbrowie – wpłata zaliczki 60 zł.

6. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu oraz za kolektę specjalną. Bóg zapłać. Dzisiejsza Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.

7. Składamy także serdeczne podziękowania panu Grzegorzowi Miecznikowskiemu za ewangelizacyjne spotkanie i podzielenie się doświadczeniem spotkania z Panem Bogiem. Jednocześnie dziękujemy bardzo państwu Haliniak za zorganizowanie pobytu pana Grzegorza w naszej wspólnocie parafialnej – Bóg zapłać!

8. Zgodnie z zapowiedzią, niewyjaśnione groby lub miejsca na cmentarzu (nieznany dyspozytor – nie wiadomo do kogo należą) zostają od 15 listopada 2021 r. uznane za wolne i przejęte do dyspozycji administratora cmentarza, czyli parafii.