1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość parafialną – odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej – sumę o godz. 12.00 w Boluminku odprawi i kazanie wygłosi Ks. Bronisław Dawicki zamieszkały w Papowie Toruńskim.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2021/2022. Hasłem tego roku jest: „Eucharystia jest wezwaniem do świętowania i apostolstwa”.

3. Przypominamy, że adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV wieku zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy św.

4. Okres Adwentu obejmuje cztery niedziele, a liturgia słowa dzieli go na dwie części. Pierwsza, do 17 grudnia, przygotowuje na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa uświadamiając, że trzeba będzie stanąć przed Panem i zdać sprawę z wykorzystania talentów, którymi nas obdarzył i realizacji przykazania miłości. Druga część to czas od 17 do 24 grudnia, który przybliża nam wydarzenia bezpośrednio poprzedzające narodzenie Zbawiciela.

5. Okres ten ma swoje nabożeństwa okresowe, czyli roraty i rekolekcje. Roraty to Msza św., w której towarzyszymy Najświętszej Maryi Pannie w czasie oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa. W naszej parafii Roraty codziennie – w Boluminku o godz. 16.00, a w Dąbrowie o 17.30.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź św. pół godziny przed Mszami św. – serdecznie zapraszamy; w sobotę odwiedziny chorych. Ponadto: we wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła; w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego; w sobotę – św. Jana Damasceńskiego.

5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 5 grudnia, po Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast na mierzenie szatek zapraszamy 2 grudnia po Mszy św. o godz. 17.30 w Dąbrowie – wpłata zaliczki 60 zł.

6. Serdecznie zapraszamy na uroczyste poświęcenie nowego Krzyża w Wałdowie Królewskim we wtorek, 30 listopada, o godz. 15.00, którego inicjatorem jest Sołtys p. Ryszarda Kaczor, a wykonawcami p. Anna i Andrzej Tomczak oraz p. Adam Bednarski.

7. Dziękujemy bardzo za wykonanie wieńców adwentowych p. Milenie Holc-Naklickiej z Dąbrowy – serdeczne Bóg zapłać!

8. Dziękujemy także za ofiary złożone z racji wypominek – Bóg zapłać! Przeznaczone będą one na koszta związane z utworzeniem nowego cmentarza oraz wywozem śmieci z cmentarza.

9. Można nabywać w zakrystii świece wigilijne w cenie: duże 14 zł., ozdobne 16 zł., małe 8 zł.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek jako pomoc materialna dla Kościoła na Wschodzie.