Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu

Niedziela, 12 Grudzień 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu

1. W poprzednią niedzielę św. Jan Chrzciciel mówił, jak przygotować drogi na przyjście Zbawiciela. Dziś staje przed nami kwestia przygotowania na spotkanie z naszym Panem i Bogiem.

2. Zapraszamy do udziału w roratach, a przede wszystkim do przystąpienia do spowiedzi i Komunii św., aby Chrystus nie tylko rodził się w betlejemskim żłobie, ale również i w naszych sercach. Niezależnie od pandemii, w tym roku będzie spowiedź św. przedświąteczna w naszej parafii w poniedziałek, 20 grudnia, rano od godz. 9.00 do 9.30 i wieczorem od 18.00 do 18.30 w obu kościołach.

3. Jutro rozpoczynamy drugą część adwentu. Liturgia słowa będzie przekazywała nam atmosferę Ziemi Świętej w okresie bezpośrednio poprzedzającym przyjście na świat Jezusa Chrystusa.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Łucję; wtorek – św. Jana od Krzyża.

5. Dzisiaj kolekta specjalna. Trwa remont organistówki.

6. W przyszłym tygodniu – od 20 grudnia, będzie można nabyć choinki przy organistówce.

7. We czwartek zapraszamy na Apel Jasnogórski do Dąbrowy na 21.00.

8. Jeżeli chodzi o kolędy, to forma, ze względu na pandemię, będzie taka sama jak w ubiegłym roku. Odwiedzać będziemy w domach rodzin na zaproszenie w dniach 29 i 30 grudnia. Zaproszenia prosimy składać już od dzisiaj w zakrystii. Główna forma to spotkanie na Mszach świętych według podanego porządku odcinkami kolędowymi.

9. W tym roku przeprowadzamy w naszych sklepach zbiórkę na świąteczną paczkę dla osób starszych i samotnych. Pojemnik na artykuły spożywcze i słodycze ustawione są w sklepach w  Dąbrowie w "Lewiatanie" i przy blokach, w Wałdowie u państwa Wojciechowskich, w Janowie u pani Danuty Szwarackiej, w Dąbrowie Wybudowanie u pani Barbary Ginter. Zechciejmy okazać nasze wrażliwe serca i skorzystać z możliwości sprawienia komuś radości w tym świątecznym czasie.

10. W tym roku dzieci własnoręcznie wykonują ozdoby na choinkę w kościele. Serdecznie zapraszamy dzieci do tej akcji. Gotowe ozdoby przynosimy do kościoła na roraty w poniedziałek, wtorek lub środę przed Wigilią.

11. W przyszłą niedzielę 19 grudnia o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie chętnych do włączenia się w prace synodalne. spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej.