Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

Niedziela, 19 Grudzień 2021 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

1. Czas oczekiwania powoli dopełnia się. Widzimy, w liturgii słowa, Maryję pomagającą swojej krewnej Elżbiecie, a już niebawem będziemy świadkami Narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem. Uwieńczeniem przygotowania do Świąt jest spowiedź św., dlatego zapraszamy do skorzystania z tego sakramentu jutro, tj. w poniedziałek, 20 grudnia w godz. 9.00 do 9.30 i wieczorem od 18.00 do 18.30 w obu kościołach.

2. W piątek, 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. Po zabłyśnięciu pierwszej gwiazdy na niebie zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na Narodzenie Zbawiciela. Jej dopełnieniem jest Pasterka, w czasie której wraz ze wspólnotą parafialną będziemy przeżywać Narodzenie Jezusa Chrystusa. W naszej parafii Pasterka w Dąbrowie o godz. 22.00, a w Boluminku o 24.00. W pierwsze Święto nie będzie Mszy św. o 7.30 w Dąbrowie.

3. Opłatek można nabywać w stałych punktach. W Wałdowie nowe miejsce nabycia u p. Kaczor.

4. Niech spotkanie przy stole wigilijnym w naszych rodzinach będzie czasem wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy również o tym, aby wieczerza była postna i bez alkoholu.

5. Serdecznie zapraszamy chętnych do strojenia choinek i sprzątania kościołów w czwartek na godz. 10.00.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Piotra Kanizjusza; w czwartek – św. Jana Kantego.

7. Trwa akcja zbiórki darów żywności i słodyczy na świąteczną paczkę w naszych sklepach dla osób starszych, samotnych i najbardziej potrzebujących. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w tą akcję. Zbiórka trwać będzie do środy wieczora.

8. Dzisiaj spotkanie zespołu synodalnego w salce katechetycznej o godz. 16.00. Zapraszamy chętnych
do włączenia się do tego zespołu.

9. Do środy na Roraty dzieci przynoszą własnoręcznie przygotowane ozdoby choinkowe w kościele.

10. Jak już podawaliśmy w ubiegłą niedzielę, kolęda w domach będzie tylko na zaproszenie, które składamy z racji Mszy św. w zakrystii. Odwiedziny te odbędą się w dniach 29 i 30 grudnia od godz. 15.30. Natomiast główna forma kolęd to Msza św. według porządku odcinkami kolędowymi. Porządek ten podamy w II Święto Bożego Narodzenia.

11. Od jutra w godz. 9.00-16.00 do czwartku włącznie można nabyć choinki przy organistówce.

12. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę specjalną w ubiegłą niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać!

13.W niedzielę, 26 grudnia, II Święto; kolekta przeznaczona będzie na naszą katedrę w Toruniu. Przeprowadzona będzie również zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

14. Zachęcamy do włączenia się w „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” przez nabycie świecy wigilijnej – małe w cenie 8 zł. Duże świece już się kończą.

15. W czwartek odwiedzimy chorych. Natomiast innych chętnych chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z posługą sakramentalną, prosimy zgłaszać po Mszach św. do wtorku.

16. Serdecznie zapraszamy do strojenia choinek w kościołach i montowanie żłóbka 23 grudnia tj. w czwartek o godz.10:00.

17. Serdecznie dziękujemy panom strażakom z OSP Wałdowo Królewskie za przycinkę drzew przy plebanii: Ryszardowi Kaczorowi, Januszowi Pająkowskiemu, Tomaszowi Nawrockiemu i Adamowi Bednarskiemu. Serdeczne Bóg zapłać!

18. Dziękujemy bardzo panu Zdzisławowi Bukowskiemu i  Wojciechowi Człapie za pracę przy remoncie organistówki. Serdeczne Bóg zapłać!