Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę zwykłą

Niedziela, 16 Styczeń 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę zwykłą

1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam objawienie się Chrystusa uczniom na weselu w Kanie Galilejskiej, a jednocześnie wskazuje na Najświętszą Maryję Pannę jako Orędowniczkę i Opiekunkę w trudach ludzkiego życia.

2. Zakończyliśmy nietypowy czas naszych spotkań kolędowych na Mszach św. w naszych świątyniach. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam Kochani za przybycie na te Msze św., wspólną modlitwę, przyjęcie Bożego błogosławieństwa na kolejny rok dla Waszych rodzin oraz za złożone ofiary. Serdeczne Bóg zapłać!

3. W okresie zimowym, a także z racji pandemii, więcej czasu spędzamy w domu, dlatego może warto ten czas wykorzystać na lekturę Pisma Świętego, książki czy prasy katolickiej, aby pogłębić swoją wiedzę i ożywić wiarę.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego;
w środę – św. Józefa Pelczara; w piątek – św. Agnieszkę.

5. W tym tygodniu również przeżywamy: w piątek – Dzień Babci; w sobotę
– Dzień Dziadka.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Janiną Nowak. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

7. Dzisiaj Apel Jasnogórski o 21. 00 w Dąbrowie, na który serdecznie zapraszamy.