Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę zwykłą

Niedziela, 30 Styczeń 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę zwykłą

1. Pan Bóg na drodze naszego życia stawia ludzi, którzy głoszą nam słowo Boże, ale również i my sami jesteśmy powołani do głoszenia słowa. Do podjęcia tej posługi nie wystarczy jednak człowiekowi jego własnych sił, dlatego św. Paweł nawołuje nas, abyśmy starali się o większe dary.

2. Szczególnie do głoszenia słowa Bożego powołani są kapłani i zakonnicy, polecajmy w naszych modlitwach sprawę powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

3. Pamiętajmy też o tych, którzy głosili nam słowo Boże, o naszych kapłanach, katechetach i najbliższych. Niech nasza za nich modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za okazaną nam pomoc.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Bosko;
w środę – Ofiarowanie Pańskie (Światowy Dzień Życia Konsekrowanego); w czwartek – św. Błażeja z błogosławieństwem od chorób gardła; w sobotę – św. Agatę;

5. Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, przeżywane w środę 2 lutego, kończy czas nastroju świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej tradycji. Uobecniamy w tym dniu wydarzenia związane z przyniesieniem do świątyni jerozolimskiej Dzieciątka Jezus i ofiarowaniem Go Bogu. Tradycyjnie przychodzimy na Mszę św. z gromnicami, które będą w czasie liturgii poświęcone. Oprócz Mszy św. popołudniowych będzie jeszcze Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku. W tym dniu przeprowadzona będzie zbiórka do puszek dla Klasztoru Sióstr Karmelitanek w Łasinie.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Odwiedzimy także chorych: ks. Proboszcz w sobotę, ks. Bartosz w najbliższą środę od godz. 14.00.