Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę zwykłą

Niedziela, 13 Luty 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę zwykłą

1. Kto obdarza mnie zbawieniem? Do takiego pytania prowadzi nas dzisiejsza liturgia słowa. Czy pochodzi ono od człowieka, czy od Boga? Jeżeli Bóg jest dawcą Zbawienia, to nie należy pokładać nadziei w człowieku, tylko realizować wskazania Boże.

2. Wielokrotnie mówimy, że nie wiemy jak realizować nasze życie, aby podobać się Bogu i osiągnąć zbawienie. Przypomnijmy, że Kościół wskazał nam uczynki, które pozwolą nam osiągnąć zbawienie.

3. W poniedziałek w liturgii wspominamy świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy.

4. Od przyszłej niedzieli, 20 lutego, rozpoczynamy dekanalny kurs przedmałżeński, który odbywać się będzie w Unisławiu. Spotkania będą w salce katechetycznej w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00, na którą też zapraszamy. Do skorzystania zachęcamy nie tylko tych, którzy planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński w najbliższym czasie, ale także tych, którzy będą zawierać go w dalszej przyszłości.

5. Zmarł śp. Krzysztof Kołodziej - pogrzeb we wtorek o godz. 14.00, śp. Wojciech Ginter - pogrzeb w środę o godz. 12.00 oraz śp. Jan Kwiatkowski - pogrzeb w środę o godz. 14.00. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

5. W środę, 16 dzień miesiąca, a więc zapraszamy na Apel Jasnogórski do Dąbrowy na godz. 21.00.