Ogłoszenia parafialne na VIII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 27 Luty 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na VIII Niedzielę zwykłą

1. Człowiek bardzo chętnie zauważa drzazgę w oku swego brata, jednak dużo trudniej przyznać mu się do belki w swoim oku. Dzisiejsza liturgia słowa u progu Wielkiego Postu stawia przed nami pytanie o to, jakim jestem człowiekiem i co powinienem zmienić w swoim życiu? Pytanie nie łatwe, bo łatwym jest tylko poprawianie innych ludzi. Ostatecznie jednak podobnie, jak drzewo poznaje się po jego owocach, tak samo jest również z człowiekiem.

2. By jednak wydać dobry owoc, potrzeba stanąć w prawdzie o sobie przed Bogiem. Zauważmy więc grzechy główne: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew i lenistwo. Lekarstwem na nie są cnoty: pokora, szczodrobliwość, czystość, życzliwość, umiarkowanie, łagodność, pilność w dobrym.

3. We wtorek przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

4. W środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Przyjmiemy na nasze głowy popiół, aby w ten sposób rozpocząć w naszym życiu dzieło nawrócenia. Tego dnia katolika powyżej 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a ponadto między 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest do postu ilościowego, a więc do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch skromnych. W naszej parafii oprócz Mszy św. o godz. 16.00 w Boluminku i 17.30 w Dąbrowie będzie Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku. W piątek będzie Droga Krzyżowa.

5. Dzisiaj, jutro i pojutrze po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja z okolicznościowymi modlitwami.

6. W tym tygodniu w piątek wspominamy w liturgii św. Kazimierza Królewicza.

7. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź św. będzie w piątek pół godziny przed Mszami św. połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych będą: w środę od godz. 13.00 - Ks. Wikariusz i w sobotę Ks. Proboszcz.

8. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Jadwigę Kaczor i śp. Radosława Kędzierskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

10. W przyszłą niedzielę, drugą Wielkiego Postu – 13 marca, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzić będzie ojciec salezjanin Michał Jeszke z Fordonu. Będą to również rekolekcje szkolne. Bardzo serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej możliwości przemyślenia swojego życia w świetle Ewangelii ku przemianie i nawróceniu oraz ożywieniu swojej więzi z Bogiem.

11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.