Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 06 Marzec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

1. Żydzi przez 40 lat szli z Egiptu do Ziemi Obiecanej, Jezus 40 dni pościł na pustyni i nam dany jest czterdziestodniowy post, aby przemienić swoje życie i pójść za Chrystusem.

2. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje szatana, który kusi Jezusa. Pokusom podlegamy również i my, dlatego potrzeba nam oczyszczenia z grzechów w sakramencie pokuty i pojednania.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne – parafialne i szkolne. Znajdźmy czas i motywację do skorzystania z możliwości wsłuchania się w Słowo Boże przemieniające nasze myślenie i nasze życie ku nawróceniu. Trwać będą do środy. Ofiary złożone w tą niedzielę, przeznaczone będą na działalność ewangelizacyjną zgromadzenia oo. salezjanów, szczególnie na prowadzenie szkół.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Ofiary złożone na Drodze Krzyżowej przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. W tym tygodniu we wtorek przypada Dzień Kobiet, polećmy w naszych modlitwach bliskie nam niewiasty.

6. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Krystian Rutkiewicz, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Paula Katarzyna Pohl, st. wolnego, Bydgoszcz