Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 13 Marzec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu

1. Ciągle narzekamy na trudne czasy, na wydarzenia z którymi nie możemy sobie poradzić, rzadko jednak na tyle ufamy Bogu, aby mieć w sobie wiarę, że wesprze nas w rozwiązywaniu problemów, które przeszkadzają nam w osiągnięciu zbawienia. Właśnie taką pomoc okazał Bóg apostołom, przygotowując ich do ukrzyżowania Jezusa Chrystusa, w czasie Przemienienia Pańskiego na górze Tabor.

2. Okres Wielkiego Postu to czas zarówno nabożeństw pasyjnych: Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej, ale również czas rekolekcji, które właśnie w naszej parafii rozpoczęliśmy; prowadzone przez ojca Michała Jeszke, salezjanina z Fordonu. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą w Boluminku o godz. 16.00; w Dąbrowie o 17.30 do środy włącznie. Spowiedź św. przed Mszami św. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej przeżywane będą w poniedziałek, wtorek i środę w następującym porządku:

1) 8.00 – 9.50 młodzież klas VII i VIII,

2) 10.30 – 12.00 dzieci klas IV-VI,

3) 13.00 – 14.00 dzieci klas I-III oraz „0”.

Spowiedź św. w czasie tych spotkań rekolekcyjnych. Spotkanie dla młodzieży, szczególnie przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy młodzież na nauki ogólne o 16.00 lub 17.30. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na działalność ewangelizacyjną zgromadzenia oo. Salezjanów.

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – zwany „Ad gentes” – „do narodów”. Będzie zbiórka do puszek na cele misyjne.

4. W środę, 16 marca, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 w Dąbrowie. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

5. Składamy podziękowania wszystkim, którzy złożyli ofiary i dary dla osób poszkodowanych w wyniku działań wojennych na Ukrainie - serdeczne Bóg zapłać!

6. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Krystian Rutkiewicz, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Paula Katarzyna Pohl, st. wolnego, Bydgoszcz / zapowiedzi II