Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 20 Marzec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu

1. Chrystus wędrując przez Ziemię Świętą nawoływał nas do nawrócenia, do przemiany własnego serca. Nawrócenie jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli przyjąć dar Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa oraz potrafić go wykorzystać.

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, w piątki Drogę Krzyżową, a w niedzielę Gorzkie Żale – przed Mszami Świętymi.

3. W czwartek obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupację niemiecką.

4. W liturgii wspominamy: w piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adpocji Dziecka Poczętego. W tym dniu przeżywamy również 30-tą rocznicę utworzenia Diecezji Toruńskiej i nominacji pierwszego biskupa toruńskiego Andrzeja Suskiego. W sobotę – wspomnienie Dobrego Łotra.

5. Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – zwany „Ad gentes” – „Do narodów”. Przeprowadzana jest zbiórka do puszek na cele misyjne.

6. Przeżyliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy bardzo parafianom, którzy zechcieli z nich skorzystać, by zastanowić się nad swoim życiem i pełniej poznać prawdę o sobie oraz podjąć działania ku nawróceniu i poprawie. Dziękujemy bardzo dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu naszej szkoły za współpracę w zorganizowaniu rekolekcji szkolnych. Serdeczne Bóg zapłać!

7. W przyszłą niedzielę kolekta dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Stanisława Janika i śp. Mirosławę Zakurzewską. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.