Ogłoszenia parafialne na Poniedziałek wielkanocny

Poniedziałek, 18 Kwiecień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na Poniedziałek wielkanocny

1. Z uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest oktawa tej uroczystości, a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenia dnia wczorajszego. Oktawa zmartwychwstania kończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego ustanowioną przez św. Jana Pawła II, 24 kwietnia.

2. W przyszłą niedzielę również nasz odpust parafialny ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – suma o godz. 12.00. Spowiedź św. w sobotę pół godziny przed Mszami św.

3. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przygotowali nasze świątynie przez sprzątanie i dekorowanie, za przygotowanie Grobu Pańskiego i ciemnicy, a szczególnie: p. Beacie Pachocie, p. Irenie Prawdzik, p. Adzie Starobrat, p. Zdzisławowi Bukowskiemu, p. Wojtkowi Człapie i Mikołajowi Bukowskiemu. Składamy także serdeczne podziękowanie Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie i zaangażowanie w liturgię Triduum i Świąt oraz naszej scholii „Boże nutki” z państwem Haliniak za muzyczne i wokalne uświetnienie przeżywanych przez nas najważniejszych dni naszej wiary oraz panom Strażakom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać!

Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz za przyniesione kwiaty do kościoła, szczególnie p. Bryczkowskim – serdeczne Bóg zapłać!

4. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej katedry w Toruniu. Ofiary złożone w łączności z adoracją krzyża w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych miejsc świętych Ziemi Świętej.

5. Organizowana jest przez naszą parafię w łączności z parafią w Mirakowie trzydniowa pielgrzymka do polskich sanktuariów w dniach 12-14 lipca br. Trasa to: Kazimierz Dolny, Sandomierz, Krzysztopór, Św. Krzyż, Sandomierz i Pakość. Wstępna cena 520 zł. Możliwość zmiany ceny w zależności od zmian ceny paliwa.

6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w najbliższy czwartek i piątek o godz. 18.00 w Boluminku. Obecność obowiązkowa!