Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę wielkanocną

Niedziela, 24 Kwiecień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę wielkanocną

1. Dzisiejsza liturgia słowa przedstawia nam przestraszonych apostołów, do których przychodzi Chrystus, ale również i skutki przerwania lęku, czyli rozwijającą się pierwszą wspólnotę chrześcijańską, która jest wzorem dla nas żyjących tu i teraz.

2. Rozpoczynając swój pontyfikat w roku 1979 Jan Paweł II nawoływał „nie lękajcie się”, słowa te były kierowane do wszystkich, choć różne były lęki krępujące wiarę człowieka w tamtym czasie. Po latach również i dziś żyjemy pełni lęku, choć już obawiamy się czegoś innego. Podobnie, jak wtedy, tak i dzisiaj powinniśmy usłyszeć „otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Od nas zależy, czy Chrystusa przyjmiemy, jako naszego Pana i Zbawiciela. Podstawą do przemiany życia niewątpliwie jest sakrament pokuty, który pozwala nam stanąć w prawdzie o sobie samych i swoich relacjach z Jezusem Miłosiernym.

3. Niewątpliwie również pomocą w takim otwarciu są objawienia św. siostry Faustyny Kowalskiej i różne formy kultu Jezusa Miłosiernego, które ona proponuje.

4. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy odpust ku czci św. Wojciecha – suma o godz. 12.00 w Boluminku. Natomiast dzisiejsza niedziela dla całego Kościoła powszechnego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Marka Ewangelistę; w piątek – św. Katarzynę Sieneńską, Patronkę Europy.

6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, wtorek i piątek o godz.18.00 w Boluminku.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Zofię Obarowską. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Patryk Sprada, st. wolnego, Jarzębieniec, parafia Przysiek

Patrycja Deroń, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapow. I

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele charytatywne realizowane przez naszą diecezjalną Caritas z racji dzisiejszej niedzieli Miłosierdzia Bożego.

Serdecznie zapraszamy do włączena się w ogólnopolską akcję "Paczka dla Ukrainy". Lista potrzebnych produktów wywieszona jest w gablocie oraz zamieszczona na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności.