Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę wielkanocną

Niedziela, 01 Maj 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę wielkanocną

1. Na drodze życia, człowiek może spotkać Pana Jezusa w każdej chwili, czy jednak na takie spotkanie jest przygotowany? Dzisiejsza liturgia słowa takie wydarzenia nam ukazuje, Piotr poznaje Zbawiciela i wyznaje swoją wiarę. Czy jednak my na drodze swojego życia jesteśmy w stanie zobaczyć Chrystusa?

2. Przed nami bardzo ważne wydarzenie w życiu parafii, mianowicie udzielenie sakramentu bierzmowania, które będzie miało miejsce w środę, 4 maja o godz.18.00. Szafarzem tego sakramentu będzie Ks. Bp. Wiesław Śmigiel.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę
po Mszy św. o godz. 12.00 oraz w poniedziałek o godz. 18.00. W poniedziałek na spotkanie zapraszamy kandydatów oraz świadków bierzmowania. Spowiedź św. przed bierzmowaniem dla kandydatów, świadków, rodziców i chrzestnych oraz chętnych z rodziny w poniedziałek, 2 maja, o godz. 19.00 w Boluminku.

3. Rozpoczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwa maryjne, zarówno do kościołów, jak i na nabożeństwa przy figurkach i kapliczkach.

4. We wtorek, 3 maja, przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Na Mszach św. odnowimy śluby jasnogórskie.

5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy również – w środę św. Floriana, męczennika; w piątek świętych apostołów Filipa i Jakuba Młodszego; w niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź św. pół godziny przed Mszami św., w sobotę odwiedziny chorych.

7. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Barbarę Kruk. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

9. Dzisiaj odpust ku czci św. Józefa Robotnika w Trzebczyku. Suma o godz. 12.30.

10. W poniedziałek, 2 maja, uroczyste obchody Dnia Strażaka w Czarżu. O godz. 16.00 Msza św.
w kościele w Czarżu.

11. Można nabyć pamiątki bierzmowania – książeczki, wyłożone na stoliku pod chórem w cenie 15 zł.

12. Zapraszamy do włączenia się w akcję pomocy naszym Ukraińskim sąsiadom organizowaną przez naszą diecezjalną Caritas. Chętni, którzy pragną pomóc zabierają spod chóru karton i spis najbardziej potrzebnych produktów. W kartonie powinna zmieścić się zawartość tego, co zostało spisane, a następnie karton przynosimy do kościoła. Zachęcamy do włączenia się w tą piękną i szlachetną akcję wsparcia dla narodu ukraińskiego.

13. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Patryk Sprada, st. wolnego, Jarzębieniec, parafia Przysiek

Patrycja Deroń, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapow. II