Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę wielkanocną

Niedziela, 08 Maj 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę wielkanocną


1. Dziś w Kościele obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny prosimy o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Trwamy w miesiącu maju, w którym przez wstawiennictwo Maryi polecamy przed tronem Boga Najwyższego nasze sprawy. Zapraszamy na nabożeństwa majowe.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, patrona Polski; w sobotę – święto św. Macieja Apostoła. Jutro, w poniedziałek, odpust parafialny w Ostromecku. Suma o godz. 18.00.

4. Nadal zachęcamy do przygotowania paczki pomocowej dla Ukrainy. Kartony są pod chórem oraz lista produktów wskazanych do tej paczki.

5. Przeżyliśmy uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania. Chciejmy wyrazić naszą odpowiedzialność za tych młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie i wspierać ich naszą modlitwą i dobrym przykładem w tym osiągnięciu dojrzałości chrześcijańskiej i nawiązaniu współpracy z darami Ducha Świętego. Serdecznie dziękujemy naszym ministrantom i lektorom za przygotowanie i udział w tej szczególnej liturgii.

6. W tym roku organizatorem Diecezjalnego Święta Rolników – pod patronatem św. Izydora, będzie nasza parafia. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Józefa Szamockiego zostanie odprawiona w Boluminku o godz. 14.00. Przed Mszą św. o godz. 13.00 będzie wykład. Po Mszy św. dalszy ciąg obchodów w remizie OSP w Dąbrowie Chełmińskiej.

7. Dzisiaj kolekta specjalna.

8. Zapraszamy dzieci z klas III na próby przygotowujące do sakramentu I Komunii św. we wtorek i w środę na godz. 18.00 w Boluminku. We wtorek na początku próby odbędzie się także spotkanie rodziców z panem fotografem.

9. Przypominamy o organizowanej przez parafię pielgrzymce. Trasa to: Kazimierz Dolny, Sandomierz, Krzysztopór, Św. Krzyż, Częstochowa i Pakość. Wstępna cena to 520 zł. Termin od 12 do 14 lipca br.

10. Pod chórem zostały wyłożone książeczki – poradniki, jak rozmawiać z dziećmi o wirtualnym świcie oraz o seksualności. Zachęcamy, aby tematami zainteresowali się rodzice i prosimy, aby tylko rodzice lub opiekunowie wzięli bezpłatnie do domów te materiały i odpowiedni je wykorzystali.

11. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Mateusz Kaźmierczak, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Marta Sułek, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapow. II

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001