Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę wielkanocną

Niedziela, 22 Maj 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę wielkanocną

1. Dziś w liturgii słowa Chrystus pyta każdego z nas, czy Go miłujemy? Nie oczekuje jednak od nas kolejnych deklaracji, tylko życia według Jego prawa. Stańmy więc w prawdzie o sobie i odpowiedzmy, czy każdego dnia żyjemy według Bożego prawa?

2. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Święto to zostało ustanowione w Rzymie dekretem z dnia 18 maja 1815 r. przez papieża Piusa VII, jako wyraz wdzięczności za wyzwolenie z niewoli napoleońskiej. Dzisiaj odpust z tej okazji w Nawrze. Suma o godz. 12.00.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Modlić się będziemy też w intencji Ukrainy, aby rodziny z tego kraju miały możliwość uprawy pól.

4. W czwartek wspominamy św. Filipa Nereusza, a jednocześnie jest to dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych matkach, zarówno tych żyjących, jak i zmarłych.

5. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W uroczystość tą, 5 czerwca, w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci klas III. Uroczysta Msza św. o godz. 10.00. Po południu nabożeństwo o godz.15.00. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00 w Dąbrowie i o godz. 8.00 w Boluminku. Spowiedź św. dzieci w sobotę, 4 czerwca o godz. 9.00, 10.00 i 11.00 Spowiedź św. dla dorosłych w sobotę od 19.00 do 19.30. Sprzątanie kościoła w czwartek o godz. 16.00.

Zapraszamy dzieci na próby do I Komunii św. w najbliższym tygodniu we wtorek, w środę i w czwartek o godz. 18.00 w Boluminku.

7. W sobotę po raz pierwszy będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Jak już zapowiadaliśmy przeżywać będziemy w naszej parafii Misje święte w dniach 13-19 czerwca, prowadzone przez Ojców Werbistów. Zapraszamy do zorganizowania odnowienia wszystkich krzyży, kapliczek i figur przydrożnych na terenie parafii. Dziękujemy bardzo za postawienie nowego krzyża przydrożnego za cmentarzem. Dziękujemy za to panom: Zbigniewowi Smarzowi, Ryszardowi Kaczorowi, Zbigniewowi Czerwińskiemu oraz Radosławowi Ciechackiemu, a także państwu Annie i Andrzejowi Tomczakom oraz pozostałym pomagającym przy stawianiu - serdeczne Bóg zapłać! Krzyż ten zostanie poświęcony w czasie misji świętych.

10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Marcin Sikora, st. wolnego, Boluminek

Monika Waliszewska, st. wolnego, Cichoradz / zapow. II