Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Niedziela, 05 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. W pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Pańskim Bóg zsyła Ducha Świętego. Wydarzenie to jest dopełnieniem i wypełnieniem misterium paschalnego. Potwierdza ono, że Jezus zmartwychwstał, został wyniesiony do chwały Ojca i stale jest obecny pośród nas. Każdy może otrzymać Ducha Świętego i Jego dary, aby służyły wspólnemu zbawieniu. Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocny.

2. Jutro drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W liturgii wracamy do okresu „w ciągu roku” (okres zwykły). Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku.

3. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, ponadto w liturgii wspominamy: w środę – św. Jadwigę Królową; w sobotę – św. Barnabę.

4. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii św. – uroczysta Msza św. o godz. 10.00. Po południu nabożeństwo o godz. 15.00 z rozdaniem pamiątek i pamiątkowym zdjęciem. Jutro rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień. W środę dzieci przeżywać będą dzień misyjny, w którym oprócz modlitwy złożą swoją ofiarę na cele misyjne. Dzieci przez cały tydzień przychodzą na Mszę św. o godz. 19.00 w szatkach. W czwartek dzieci jadą na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Chełmnie. Wyjazd o godz. 16.00 z parkingu w Boluminku i 16.10 w Dąbrowie sprzed kościoła przy przystanku. Powrót ok. godz. 20.00. Jadą również chętni rodzice.

5. Następna niedziela to uroczystość Trójcy Najświętszej. Niedziela ta kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Po tej niedzieli od poniedziałku, 13 czerwca, rozpoczynają się nasze misje parafialne, które trwać będą cały tydzień i zakończą się w niedzielę 19 czerwca. W trakcie misji św. przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała, a w piątek Drogę Krzyżową z Dąbrowy do Boluminka.

6. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Mateusz Osiński, st. wolnego, Różankowo

Dominika Konobrocka, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapow. II