Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Świętej

Niedziela, 12 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Świętej

1. Czyniąc znak krzyża św. mówimy: „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Krzyż jest znakiem Syna Bożego, który stał się człowiekiem i został ukrzyżowany. W Jezusie i przez Niego, Bóg jest obecny wśród nas, pełnią swego bóstwa. Cała Trójca Święta zwróciła ku nam i zaangażowała się w dzieło naszego zbawienia i uświęcenia, byśmy uwierzyli, że nas kocha. Przez Ducha Świętego Syn jest w Ojcu, a Ojciec w Synu. I Ten Bóg jest z nami: jest Emmanuelem – Bogiem z nami.

2. Jutro rozpoczynamy w naszej parafii Misje święte. Pierwsza Msza św. i spotkanie z misjonarzami w poniedziałek o godz. 8.00 w Dąbrowie i o godz. 10.00 w Boluminku. Po południu Msze św. z naukami misyjnymi o godz. 17.30 w Dąbrowie i o 19.00 w Boluminku. Porządek ten Mszy św. będzie również w pozostałe dni. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00 z nauką w Dąbrowie i o 8.00 w Boluminku. Główna Msza św. z procesją o godz. 10.00 w Boluminku. Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne w procesji uczestniczą w szatkach. O godz. 9.30 będzie podstawiony autokar w Dąbrowie, a po procesji przywiezie do Boluminka. O godz. 21.00 Msza św. za zmarłych z procesją ze świecami na cmentarz i poświęcenie przydrożnego krzyża. W piątek Msze św. rano dla chorych z sakramentem namaszczenia, potem od 11.00 odwiedziny chorych. Prosimy zgłaszać dodatkowych chorych. A wieczorem o godz. 19.00 Droga Krzyżowa z Dąbrowy do Boluminka. O godz. 18.30 będzie podstawiony autokar w Boluminku i powrotny po Drodze Krzyżowej. W sobotę dzień spowiedzi św. Zakończenie Misji św. w niedzielę na wszystkich Mszach św. Misje prowadzą Ojcowie Werbiści – O. Krzysztof Kołodyński i O. Józef Michna. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy i zobowiązujemy. Rozprowadzone są również ulotki z programem. Także dzisiaj po Mszach św. prosimy się zaopatrywać. W ciągu tygodnia na Mszach św. rannych są intencje wolne – zachęcamy do skorzystania.

3. Bardzo serdecznie zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 17.00 przed kościołem w Boluminku. Również bardzo prosimy przedstawicieli młodzieży, szczególnie w tym roku bierzmowanej, do niesienia feretronów w czasie procesji Bożego Ciała.

4. Zakończyliśmy przeżywanie Białego Tygodnia. Jeszcze raz życzymy dzieciom wiernego trwania w przyjaźni z Chrystusem przez całe życie. Dziękujemy bardzo rodzicom za wspaniałą pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, a także Liturgicznej Służbie Ołtarza, naszej scholii z państwem Haliniak oraz pani Organistce i wszystkim, którzy pomogli - serdeczne Bóg zapłać!

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego Padewskiego; we wtorek – bł. Michała Kozala; w piątek – św. Alberta Chmielowskiego.

6. Zorganizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego we wtorek, 14 czerwca, o godz. 12.00 odbiór, przy ul. Toruńskiej, obok dawniejszego posterunku policji. Można zwozić już wcześniej od godz. 9.00.

7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Andrzej Smarz, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Natalia Bąk, st. wolnego, Bydgoszcz / zapow. I