Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę zwykłą.

Niedziela, 19 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę zwykłą.

1. Dziś w Ewangelii Chrystus stawia nam pytanie, kim dla nas jest? Czy jest Chrystus Zbawicielem, czy może kimś prozaicznym, na kogo nie warto zwracać uwagi? Okres wakacyjny jest dobrym czasem do tego, aby świadczyć o swojej wierze w Jezusa Chrystusa.

2. Kończymy dzisiaj przeżywanie naszym Misji Parafialnych. Dziękujemy bardzo Ojcom za trud głoszenia Słowa Bożego. Serdeczne Bóg zapłać! Życzymy pomyślności, zdrowia i działania Ducha Świętego w dalszej posłudze misyjnej. Szczęść Boże. Dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły za zorganizowanie spotkania naszych Ojców z ludźmi młodymi. Wam Kochani Parafianie korzystający z tej szczególnej okazji przemyślenia swojego życia w świetle Ewangelii i podjęcia działań w kierunku umocnienia swojej wiary i przemiany swojego życia na lepsze, za włączenie się w przeżywanie tych Misji św. Życzymy, aby te przeżycia owocowały w dalszym życiu. Szczęść Boże.

3. Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała do czwartku, Msze św. z procesją eucharystyczną o godz. 19.00 w Boluminku. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i ziół. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie tego pięknego święta. Dziękujemy za przygotowanie świątyń, przygotowanie czterech ołtarzy. Straży Pożarnej za trzymanie porządku, niesienie baldachimu. Niosącym chorągwie, dziewczynkom sypiącym kwiatki i paniom prowadzącym, dzieciom komunijnym za udział w szatkach, służbie liturgicznej i panu organiście – Serdeczne Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi; w czwartek uroczystość św. Jana Chrzciciela; w piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, a w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.

5. Liturgiczne zakończenie roku szkolnego i katechetycznego Mszą św. w Dąbrowie w piątek o godz. 8.00 dla kl. IV-VII i o godz. 11.30 dla kl. I-III. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla kl. VIII w czwartek o godz. 17.30.

6. Rozpoczynają się wakacje. Zadbajmy o to, aby tak organizować zajęcia wakacyjne, by nie zabrakło w nich czasu na Mszę św. w niedzielę i codzienną modlitwę.

7. Dzisiaj odpust parafialny ku czci św. Rocha w Kijewie Królewskim. Suma o godz. 12.00.W czwartek odpust w Ostromecku ku czci św. Jana. Suma odpustowa o godz. 18.00.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Andrzej Smarz, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Natalia Bąk, st. wolnego, Bydgoszcz / zapow. II