Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 26 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę zwykłą

1. Chrystus nas fascynuje, pewnie wielokrotnie to zauważyliśmy, ale lęk, obawa i wygodnictwo nie pozwala mi za Nim iść. Może jednak warto wykorzystać czas wakacji, aby podjąć Chrystusowe wezwanie „Pójdź za mną”. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy dobrego wypoczynku wakacyjnego, a wszystkim udanych urlopów.

2. Dla pogłębienia swojej wiedzy religijnej i wiary w Jezusa Chrystusa, podejmijmy lekturę książki i prasy religijnej.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek NMP Nieustającej Pomocy, głównej patronki naszej diecezji; we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza; w środę uroczystość św. Piotra i Pawła; w sobotę wspomnienie NMP Licheńskiej.

4. W nadchodzącym tygodniu przypadają także pierwszy piątek i sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W sobotę odwiedzony chorych.

5. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, z wielką radością pragniemy ogłosić, że w tym roku Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę przejdzie całą trasę od 4 do 12 sierpnia br. Serdecznie zachęcamy do tych rekolekcji w drodze pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Szczegółowe informacje znajdą się na plakacie oraz na Facebooku: Toruńska Grupa Biała.

6. Zapraszamy do udziału w uroczystościach w Chełmnie z racji odpustu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w dniach 1 i 2 lipca br. Szczegóły na stronie internetowej naszej Diecezji.

7. Na stoliku pod chórem wyłożone są ulotki z kontaktami pomocowymi dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji społecznej, zdrowotnej i ekonomicznej w związku z poczętym dzieckiem.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Krzysztof Kwieciński, st. wolnego, Żnin

Michalina Siwka, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapow. II