Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę zwykłą

Niedziela, 10 Lipiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje Chrystusa przekazującego przykazanie miłości Boga i bliźniego. Jest to dobra okazja, abyśmy prawo Boże poznawali, jak i stosowali w naszym życiu.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Benedykta; we wtorek – wspomnienie św. Brunowa z Kwerfurtu; w środę – św. Andrzeja Świerada i Bendykta; w piątek – św. Bonawentury; w sobotę – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

3. Ponadto w poniedziałek przypada państwowe święto – Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Ukrainie.

4. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. dziękczynnych oraz w różnych potrzebach.

5. Cieszymy się, że udało się dokończyć położenie kostki granitowej wokół kościoła w Boluminku. Ukończony też został remont organistówki. W tym tygodniu rozpocznie się również kontynuacja renowacji sklepienia kościoła w Dąbrowie. Na te cele przeznaczona jest też dzisiejsza kolekta specjalna.

6. Radosną wiadomością jest także fakt rozpoczęcia pracy w naszej parafii nowego pana organisty Macieja Różyckiego, dotychczas pełniącego swoją służbę w Serocku koło Koronowa, którego bardzo serdecznie witamy i życzymy zaklimatyzowania się i dobrego samopoczucia w naszej parafii oraz dla całej rodziny. Szczęść Boże!

Przy okazji bardzo dziękujemy p. Ewie Kamińskiej za opiekę nad organistówką do obecnego czasu. Serdeczne Bóg zapłać!

7. Wczoraj, w sobotę nastąpiło poświęcenie nowej przydrożnej kapliczki z Matką Bożą Szkaplerzną przy leśniczówce na pograniczu Otowic i Raciniewa. Gratulujemy organizatorom pięknego przedsięwzięcia.

8. We wtorek wyruszy z naszej parafii w liczbie 15 osób autokarowa pielgrzymka, w łączności z pielgrzymami z parafii Mirakowo z Kaszub, do Częstochowy przez Kazimierz Dolny, Sandomierz i Krzyżtopór. Wyjazd przed kościołem w Boluminku o 6.45 i w Dąbrowie 6.50. Są jeszcze dwa miejsca wolne.

9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Kamil Musiał, st. wolnego, Serock

Lucyna Kociniewska, st. wolnego, Janowo / zapow. II