Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę zwykłą

Niedziela, 17 Lipiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam spotkanie Jezusa z dwiema siostrami Martą i Marią. Na tym tle stawia nam pytanie, co jest najważniejsze w spotkaniu z Bogiem? Z nauki katechizmu wiemy, że tym najważniejszym jest objawiona nam przez Chrystusa miłość do Boga i człowieka.

2. Wędrując do różnych sanktuariów, oglądając przepiękne zjawiska przyrodnicze, zechciejmy sobie uświadomić, w tych wspaniałych miejscach znaleźliśmy się, aby dawać świadectwo o swojej miłości do Boga i człowieka. Chciejmy wykorzystać w naszych modlitwach również rozważania znajdujące się w prasie katolickiej.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek – św. Marię Magdalenę; w sobotę – św. Brygidę, Patronkę Europy.

4. Szczęśliwie i owocnie udało się odbyć pielgrzymkę do sanktuariów w Polsce: Częstochowy, Św. Krzyża i Pakości. Polecaliśmy w naszych modlitwach całą naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy bardzo za podwiezienie nas pielgrzymów do autostrady w Toruniu Ks. proboszczowi Piotrowi z Ostromecka, p. Lucynie Kociniewskiej z Janowa i p. Zbigniewowi Musiałowi z Gzina. Serdeczne Bóg zapłać!

5. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kolektę specjalną. Serdeczne Bóg zapłać!

Dziękujemy również panom, którzy włączyli się bardzo czynnie w realizację akcji położenia kostki granitowej wokół kościoła w Boluminku, szczególnie: p. Zdzisławowi Bukowskiemu i jego ekipie p. Mikołajowi Bukowskiemu, p. Wojtkowi Człapie i Dawidowi Marszalowi, a także za użyczenie maszyn – sprzętu budowlanego – Bóg zapłać! Dziękujemy panom Andrzejowi Barczyńskiemu, Józefowi Chruścielowi i Radosławowi Ciechackiemu – serdeczne Bóg zapłać! Cieszymy się, że całe przedsięwzięcie udało się doprowadzić do końca. Podziękowanie należy się także p. Sławomirowi Łukasikowi z Dąbrowy za załatwienie tak wspaniałej firmy kładzenia kostki ze Śląska – Bóg zapłać!

6. Organizujemy wakacyjną akcję upiększania naszych świątyń i obejścia. Bardzo serdecznie zapraszamy chętnych do włączenia się w tą akcję. Zapraszamy wolontariuszy, nawet bez jakiegokolwiek przygotowania zawodowego, także dzieci i młodzież (oczywiście pod opieką rodziców czy opiekunów) – na jeden czy dwa dni, a nawet na dwie lub trzy godzinki – serdecznie zapraszamy. Prosimy zgłaszać się do zakrystii w celu ustalenia terminów i zakresu działań.