Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 31 Lipiec 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą

1. Jakie dobra gromadzimy? Czy te doczesne, czy wieczne? To pytanie staje  w centrum dzisiejszej liturgii Słowa. Jeżeli gromadzimy dobra doczesne, to one się kiedyś skończą, a jeśli wieczne to wykorzystamy je do osiągnięcia zbawienia.

2. Świętem, które uświadamia nam tę prawdę jest Przemienienie Pańskie, które związane jest z doświadczeniem Chrystusa jako Boga i jego działaniem leczącym człowieka z choroby jego duszy i ciała. Przemienienie Pańskie przeżywać będziemy w sobotę  6 sierpnia.

3.  Skutkiem tego święta w naszych czasach, jest między innymi: sierpniowa zachęta Kościoła do abstynencji od napojów alkoholowych i wyjścia z tragedii uzależnienia bardzo wielu rodzin; z sierpniem wiąże się również dzieło przemiany naszego kraju zapoczątkowane w pamiętnym sierpniu 1980 roku.

4. Chciejmy i my, w tym czasie, podejmować działania, które pomogą nam przemienić nasze życie i zbliżyć się do Boga i człowieka. Takim dziełem może być piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek  - św. Alfonsa Marii Liguoriego; we wtorek – odpust Porcjunkuli; w czwartek – św Jana Marii Vianeya. Przeżywamy także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W sobotę będą odwiedziny chorych.

6. W poniedziałek obchodzimy kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

7. W miniony poniedziałek przeżywaliśmy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, w związku z tym pod chórem wyłożone są do nabycia naklejki, magnesiki, breloczki i obrazki ze świętym Krzysztofem.

8. Dziękuję bardzo osobom, które ofiarnie sprzątają i dekorują nasze kościoły. Serdeczne Bóg zapłać!

9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Robert Koszacki, st. wolnego, Gruczno

Karolina Lewicka, st. wolnego Dąbrowa Chełmińska