Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę zwykłą

Niedziela, 07 Sierpień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia Słowa stawia nam pytanie czy jesteśmy gotowi na spotkanie z Bogiem?

2. Rzeczywistość naszego życia znajduje się pomiędzy korzystaniem z Bożej miłości a jej odrzuceniem. Dobry Ojciec wspiera nas  w naszym życiu duchowym, odpuszcza nam nasze grzechy w sakramencie pokuty i wspiera nas w sprawach doczesnych, dając nam to, co jest potrzebne do naszego życia. Czy my jednak tę miłość Bożą przyjmujemy i dzielimy się nią z innymi?

3.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Dominika;
we wtorek św, Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein); w środę  św. Wawrzyńca w czwartek św. Klarę.

4. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Robert Koszacki, st wolnego Gruczno,

Karolina Lewicka, st. wolnego  Dąbrowa Chełmińska, zap. II

- Krzysztof Dudek, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska,

Sandra Jarocka, st. wolnego Dąbrowa Chełmińska, zap. II

- Dawid Nowak, st. wolnego, Sypniewo,

Dominika Trzeciak, st. wolnego, Wałdowo Królewskie, zap. II

5. Dziękujemy bardzo za przeprowadzenie akcji porządkowania – sprzątania na wieżach naszych kościołów panom: Zdzisławowi Bukowskiemu, Andrzejowi  Liponodze oraz panom strażakom Karolowi Smarzowi, Wiktorowi Plucińskiemu, Marcinowi Więckowskiemu, Mateuszowi Bajerskiemu, Ryszardowi Kaczorowi, Janowi Ciesińskiemu i Adamowi Bednarskiemu. Serdeczne Bóg zapłać!

6.  W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii odpust z tej okazji w Dąbrowie. Msze święte o 730 w Dąbrowie; 900 w Boluminku i Suma odpustowa o 1130 w Dąbrowie. Nie będzie Mszy Św. o 1200 w Boluminku. Odpust z tej okazji również w Trzebczu. Suma odpustowa o 1230. W niedzielę, 14 sierpnia, odpust ku czci św. Wawrzyńca w Kijewie Królewskim. Suma o godz. 1200.

7. W przyszłą niedzielę spotkanie z Radą Parafialną o godz. 1700 w plebanii.

8. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.