Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę zwykłą

Niedziela, 11 Wrzesień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę zwykłą

1. Zajęci sobą, mało zwracamy uwagę na drugiego człowieka, a jeszcze rzadziej zauważamy jego przemianę i nawrócenie. A tymczasem Chrystus zachęca nas do radości z tego, że grzesznik porzucił swój grzech i powrócił do domu Ojca. Czy jest to dla mnie powód do radości?

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Wychowania, z którym połączone są kwartalne dni modlitw za dzieci i młodzież oraz ich wychowawców i nauczycieli.

3. W najbliższym czasie będziemy obchodzić dwa święta: w środę, 14 września – Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy okazji tego święta zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także czy my i nasi bliscy noszą symbol wiary na sobie; w niedzielę, 18 września – św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Ponadto w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Jana Chryzostoma; w czwartek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w piątek św. Korneliusza i Cypriana.

4. W sobotę przypada rocznica napadu Związku Radzieckiego na Polskę.

5. Dzisiaj odpust parafialny w Czarżu. Suma o godz.12.00.

6. Dzisiaj kolekta specjalna, a w przyszłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.

7. W piątek, 16 września, Apel Jasnogórski w Dąbrowie o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.

8. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych dziękczynnych oraz w różnych potrzebach.

9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Dominik Haliniak, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Julia Mroczkowska, st. wolnego, Bydgoszcz / zapowiedzi II

10. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Czarżu organizuje w dniach 14 i 15 października (piątek i sobota) pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt – 180 zł. Zgłoszenia do 30 września przyjmują: p. Marianna Bielińska (te. 508 406 876) i proboszcz z Czarża (tel. 609 105 592).

11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb ojca ks. Bartosza śp. Mariana Fiałkowskiego w Toruniu. Ks. Bartkowi składamy nasze wyrazy współczucia. Pożegnaliśmy również w naszej parafii śp. Leokadię Muszyńską. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.