Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę zwykłą

Niedziela, 18 Wrzesień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę zwykłą

1. Dzisiejsza liturgia słowa Bożego przypomina nam, że nagrodę za wykonaną pracę w życiu doczesnym daje nam Bóg. Nie do nas jednak należy ocena pracy naszej i naszych bliskich. To Bóg ją ocenia i wyznacza nagrodę.

2. Dziś wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży. Zainteresujmy się, czy dzieci i młodzież z naszych rodzin zapisana jest na katechezę i biorą w niej udział – szczególnie młodzież szkół ponadpodstawowych.

3. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i w ślad za nim podejmujemy również trud kształtowania swoich postaw życiowych, w związku z tym warto sięgnąć po prasę i książkę katolicką. Nasze wykształcenie w różnych dziedzinach jest dobrze rozwinięte, ale czy możemy powiedzieć, że dobrze jest ono rozwinięte na płaszczyźnie religijnej? W naszej parafii tylko 3 rodziny prenumerują tygodnik „Niedziela”, kiedy w innych nawet mniejszych parafiach jest ich kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy wspomnienie: we wtorek Męczenników Koreańskich; w środę święto Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w piątek św. Pio z Pietrelciny.

5. Dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii świętej po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku.

6. W przyszłą niedzielę, również po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku, spotkanie młodzieży klas pierwszych szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Prosimy o przyniesienie 10 zł. na Indeks. Zapraszamy również młodzież starszych roczników, która zaniedbała przyjęcie tego sakramentu.

7. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci św. Michała w Grzybnie. Suma o godz. 12.00.

8. Dzisiaj kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.