Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę zwykła

Niedziela, 02 Październik 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę zwykła

1. Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi nam do zbawienia, jednak już od nas zależy, czy potrafimy z nich skorzystać. Dar pochodzący od Boga, albo przyjmujemy i go wykorzystamy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucimy.

2. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w naszych kościołach, a tym którzy do świątyni nie mogą przyjść, zachęcamy do modlitwy w swoich domach. W naszej parafii nabożeństwa w łączności z Mszą św. – w Boluminku o godz. 16.00; w Dąbrowie o 17.30.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Franciszka z Asyżu; w środę św. Faustynę Kowalską; w piątek Matkę Bożą Różańcową.

4. W nadchodzącym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w łączności z okazją do spowiedzi świętej w Boluminku 15.30-16.00; w Dąbrowie od 17.00 do 17.30.

5. Zainteresowanych informujemy, że w Toruniu, w parafii NMP Częstochowskiej (ojcowie paulini) ul. Konstytucji 3 Maja 3C w dniach 15, 22, 28, 29 października odbywa się kurs przedmałżeński. Dokładnych informacji można zasięgnąć na stronie internetowej – poradnia.paulini.toruń@gmail.com lub pod nr. tel. 504 235 168; 667 604 580.

6. Na ekrany kin wszedł film fabularny w reżyserii Daniela Jaroszka zatytułowany „Johnny”, którego bohaterem jest ks. Jan Kaczkowski, założyciel hospicjum w Pucku, zmarły w młodym wieku na raka. Film jest o Księdzu Kaczkowskim w relacji młodego człowieka z „nizin społecznych” i przestępcy, w którym dokonuje się wielka przemiana pod jego wpływem. Przedstawione jest wielkie zaangażowanie Księdza Jana w opiekę i trwanie przy ludziach śmiertelnie chorych i niepełnosprawnych, którzy cierpią nie tylko z powodu choroby, ale też z powodu samotności. Film naprawdę wart obejrzenia. Również godny polecenia jest film o tematyce patriotycznej „Orlęta. Grodno 39” o agresji Związku Sowieckiego na Polskę od 17 września 1939 roku.

7. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.

8. We wtorek zapraszamy Ministrantów i Lektorów na zbiórkę po Mszy św. o godz. 17.30 w Dąbrowie. Jednocześnie zapraszamy nowych chłopców i młodzież męską, którzy chcieliby dołączyć do posługujących przy ołtarzu.