Ogłoszenia parafialne na XXVIII

Niedziela, 09 Październik 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII

1. Dzisiejsza ewangelia ukazuje Chrystusa uzdrawiającego trędowatych, wszyscy chętnie przyjmują dar zbawienia, jednak wdzięczność za uzdrowienie okazał tylko jeden. I my chętnie przyjmujemy dar pochodzący od Boga, ale czy równie chętnie Panu Bogu dziękujemy za to, co otrzymaliśmy?

2. Wspominając kolejną rocznicę objawień fatimskich, pamiętajmy, że Najświętsza Maryja Panna przekazała człowiekowi swoją pomoc dla osiągnięcia zbawienia. Pomocą tą jest różaniec. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać tę modlitwę, albo wspólnotowo w kościele albo indywidualnie w naszych domach.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego; w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej, a w sobotę Dzień Dziecka Utraconego.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski, w ramach którego przypominamy naukę papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II. Tego dnia zapraszamy na Apel Jasnogórski na 21.00 do Dąbrowy.

5. Od przyszłej niedzieli przeżywać będziemy Tydzień Misyjny.

6. Bardzo prosimy o zainteresowanie się, czy opłacone są miejsca na cmentarzu naszych bliskich zmarłych. Przypominamy, że pokładne jest opłacone na 20 lat po pogrzebie. Potem należy opłatę przedłużać na 10 lat. Groby zapomniane i zaniedbane oraz od dłuższego czasu nieopłacone będą ulegały likwidacji. Pomocą w zorientowaniu się o sytuacji naszych grobów może być strona internetowa „Cmentarnik”.

Przy okazji przypominamy, że biuro parafialne czynne jest codziennie po Mszach świętych. Msza św. w Boluminku o 16.00, a w Dąbrowie o 17.30.

7. Dzisiaj kolekta specjalna.

8. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 16 października, po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku.