Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę zwykłą

Niedziela, 16 Październik 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę zwykłą


1. Pan Jezus zachęca nas do nieustającej modlitwy, która kruszy nawet najtwardsze serca ludzkie. Uwierzmy również i w to, że nasza modlitwa może czynić cuda.

2. Dziś obchodzimy kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy – Veritatis splendor”, podejmując rozważanie nauki papieskiej i wsparcie funduszy stypendialnego prowadzonego przez Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II. Dziękujemy bardzo w imieniu Fundacji i stypendystów za ofiary składane dzisiaj do puszek. Serdeczne Bóg zapłać!

3. Zachęcajmy się nawzajem do odmawiania różańca, o którym Matka Boża mówiła, że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia. Cieszy nas bardzo udział w nabożeństwach różańcowych dzieci komunijnych i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego; we wtorek św. Łukasza (dzień modlitwy za pracowników służby zdrowia); w środę Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych; w czwartek św. Jana Kantego; w sobotę św. Jana Pawła II.

5. Następną niedzielę będziemy przeżywali jako dzień misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. A w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kolektę specjalną – serdeczne Bóg zapłać!

8. Dzisiaj o godz. 21.00 Apel Jasnogórski w Dąbrowie. Serdecznie zapraszamy!

9. Wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i dostrzec rzeczywiste działanie Boga w swoim życiu oraz jeszcze bliżej żyć w przyjaźni z Panem Jezusem, zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary. Będzie to cykl spotkań, które odbywać się będą od 20 października do 1 grudnia br., w każdy czwartek w kościele, w Dąbrowie Chełmińskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.30. Seminarium poprowadzi Wspólnota charyzmatyczna „Ogród chwały” z Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy młodzież oraz osoby dorosłe.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stefana Zielińskiego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001