Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę zwykła

Niedziela, 30 Październik 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako uroczystość konsekracji kościoła parafialnego. Zadajmy sobie pytanie, czy troszczymy się o nasz kościół parafialny i filialny i wspieramy ich renowację oraz utrzymanie.

2. Naszą modlitwą obejmujemy kapłanów posługujących w naszych świątyniach, a także wcześniej głoszących w nich słowo Boże i sprawujących sakramenty święte.

3. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych, dzień modlitwy za wstawiennictwem Wszystkich Świętych Pańskich, przez ich wstawiennictwo polecajmy nas samych, naszych bliskich i zmarłych. W oktawie tej uroczystości (1-8 listopada) można zyskać odpust zupełny przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych (codziennie jeden raz).

4. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w tym dniu polecamy w modlitwie wszystkich zmarłych. W tym dniu będzie również Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku. Zachęcamy do całorocznej modlitwy za zmarłych w ramach tzw. wypominek. Na kartkach z wypominkami pamiętajmy o podaniu godziny Mszy św. z racji której będą wyczytywane.

5. Przygotowując nasze cmentarze przez sprzątanie starajmy się segregować śmieci składając je na śmietniku.

6. W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W piątek pół godziny przed Mszami św. adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z okazja do spowiedzi św. W sobotę odwiedzimy chorych.

7. W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

8. Dziękujemy bardzo p. Zdzisławowi Bukowskiemu za wywiezienie śmieci kompostowych z cmentarza. Serdeczne Bóg zapłać!

9. Dziękujemy bardzo państwu Danucie i Romanowi Adamskim z Janowa za ofiarowane tradycyjnie kwiaty do naszych kościołów. Serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie bardzo polecamy tą firmę do nabycia kwiatów na groby z racji uroczystości Wszystkich Świętych.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Bieżuńskiej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

11. Na naszym cmentarzu znajduje się bardzo dużo grobów, które przekroczyły termin ważności opłaty lub zostały zarezerwowane, a nie mają dysponenta (opiekuna grobu). Dlatego też groby przekraczające 25 lat i więcej zostaną zlikwidowane i oznaczone jako miejsca wolne. W związku z tym podobnie jak rok temu na grobach umieszczono kartki z prośbą o PILNY kontakt z biurem parafialnym. Sytuację grobów swoich bliskich na stronie internetowej http://www.cmentarnik.net/boluminek .