Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę zwykłą.

Niedziela, 13 Listopad 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę zwykłą.

1. „Kto chce pójść za mną, niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje”, to stwierdzenie Chrystusa podsumowuje dzisiejszą ewangelię. Czy jesteśmy jednak gotowi do podjęcia krzyża Chrystusowego?

2. Warto zastanowić się nad swoim przygotowaniem na spotkanie z moim Panem i Zbawicielem. Może warto postawić sobie kilka pytań: kiedy byłem ostatni raz u spowiedzi świętej, kiedy przystępowałem do Komunii świętej? Czy podejmowałem działania wynikające z miłości Boga i bliźniego?

3. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na Kościoły Prześladowane.

4. W liturgii wspominamy w tym tygodniu: w czwartek św. Elżbietę Węgierską; w piątek bł. Karolinę Kózkównę.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla, która kończy kolejny rok liturgiczny.

6. Dzisiaj kolekta specjalna, a w przyszłą niedzielę przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.

7. Odpust parafialny ku czci św. Katarzyny w Boluminku za dwa tygodnie, 27 listopada.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Tomasz Gryszówka, st. wolnego, Gzin

Ewa Strzelecka-Zakurzewska, st. wolnego, Bolumin / zapowiedzi I

Martin Salwin, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Paulina Kaźmierczak, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska /zapowiedzi I

9. Ksiądz Proboszcz byłby bardzo wdzięczny za użyczenie kasety z nagraniem uroczystości poświęcenia pomnika poległych i pomordowanych z dnia 11 listopada 1998 r. w celu przegrania na płytę. Oczywiście kaseta do zwrotu. Ksiądz Proboszcz bardzo się poleca przychylności i życzliwości.