Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Chrystusa Króla.

Niedziela, 20 Listopad 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Chrystusa Króla.

1. Dzisiejsza uroczystość ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925, jako swoista propozycja Kościoła dla ludzi dobrej woli, którzy chcą żyć opierając się na wspólnych wartościach wynikających z nauki Jezusa Chrystusa. Jednocześnie kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego narodzenia przez zbawczą działalność, której szczytem była Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie.

2. Liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus jest dobrym pasterzem, który troszczy się o swoje owce, że dla nich umarł i zmartwychwstał, a wreszcie, ukazuje nam prawo miłości Boga i człowieka, jako praktyczną realizację Jego nauki.

3. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Światowym Dniem Młodzieży obchodzonym w diecezjach.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; we wtorek świętą Cecylię (patronkę muzyki kościelnej); w czwartek świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

5. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu rozpoczynająca kolejny rok liturgiczny, a w naszej parafii równocześnie odpust parafialny ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Boluminku. Suma odpustowa o godz. 12.00. Spowiedź święta w sobotę pół godziny przed Mszami świętymi.

6. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Za ofiary złożone na kolektę specjalną w ubiegłą niedzielę bardzo dziękujemy – Bóg zapłać!

7. W piątek, 25 listopada, odpust w Nawrze. Suma o godz. 17.00.

8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Tomasz Gryszówka, st. wolnego, Gzin

Ewa Strzelecka-Zakurzewska, st. wolnego, Bolumin / zapowiedzi II