Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na II NIedzielę Adwentu

Niedziela, 04 Grudzień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na II NIedzielę Adwentu


1. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Dzisiejsza liturgia słowa wskazuje, jak na to spotkanie się przygotować, co zawarte jest w słowach „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”.

2. Dziś Chrystusa możemy spotkać w czasie Mszy św., kiedy przychodzi do nas w swoim słowie i pod postaciami eucharystycznymi. Od I Komunii św. mamy możliwość pełnego uczestnictwa we Mszy św., czyli przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca w Komunii św. Czy z tej możliwości korzystamy? Zasiadając z Chrystusem do Uczty Eucharystycznej możemy wspólnie z nim ucztować, a nie tylko być biernymi jej widzami.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: dziś – św. Barbarę, patronkę górników, hutników, flisaków; we wtorek – św. Mikołaja; w środę – św. Ambrożego, patrona pszczelarzy; w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

4. We wtorek, 6 grudnia, uroczystość odpustowa w Ostromecku. Suma o godz. 18.00.

5. Dziękujemy bardzo naszym gościom, ks. profesorowi (wicerektorowi Wyższego Seminarium Duchownego) i klerykom za obecność wśród nas, za wygłoszone Słowo Boże i świadectwo oraz za wspólną modlitwę. Dziękujemy za większe uwrażliwienie nas na sprawę powołań kapłańskich jako odpowiedzialności za Kościół. Zapewniamy o naszej modlitwie.

Zapraszamy jeszcze młodzież, szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz.12.00 w Boluminku.

6. Od końca nadchodzącego tygodnia będzie można nabyć choinki przy kościele w Dąbrowie. Zachęcamy też do nabycia w zakrystii świec wigilijnych.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001