Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu

Niedziela, 11 Grudzień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu

1. W Ewangelii dziś usłyszeliśmy, że św. Jan jest posłańcem wysłanym przez Boga, aby orientował drogi ludzkiego życia na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Owocem spotkania ze Zbawicielem jest radość. Stąd dzisiejsza niedziela nazywa się niedzielą radości.

2. Dobrze przeżyte spotkanie z Chrystusem na niedzielnej Mszy św. jest okazją do radości ze wspólnego ucztowania. Eucharystia jest przecież zapowiedzią Uczty Zbawionych w domu Ojca.

3. Skorzystajmy ze spowiedzi, aby jak najlepiej przygotować się do Bożego Narodzenia. Spowiedź św. w naszej parafii we wtorek, 20 grudnia.

4. W tym tygodniu przypada wspomnienie: we wtorek św. Łucji, a w środę św. Jana od Krzyża. Przeżywać będziemy również kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego.

5. W piątek, 16 grudnia, Apel Jasnogórski w Dąbrowie o godz. 21.00.

6. W tym roku, jak w poprzednie lata, prowadzimy zbiórkę w naszych sklepach na świąteczną paczkę dla osób starszych i samotnych. Pojemniki na artykuły spożywcze i słodycze ustawione będą w sklepach w Dąbrowie w „Lewiatanie” i przy blokach, w Wałdowie u p. Wojciechowskich, w Janowie u p. Danuty Szwarackiej, w Dąbrowie Wybudowanie u p. Barbary Ginter. Zechciejmy okazać nasze wrażliwe serca i skorzystać z możliwości sprawienia komuś świątecznej radości. W tych punktach również można nabyć opłatek; także w sklepie u p. Mileny Holc, w Boluminie w stałych miejscach.

7. Zachęcamy do nabycia w zakrystii świecy wigilijnej – duże ozdobne w cenie 25 zł., duże proste – 20 zł. i małe – 10 zł.

8. Jak w ubiegłym roku, dzieci przygotowują ozdoby na choinkę w kościele. Przynoszą je na roraty do środy 21 grudnia.

9. Można nabyć choinki przy kościele w Dąbrowie.

10. Dzisiaj kolekta specjalna.

11. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych, w najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje.

12. W przyszłą niedzielę, 18 grudnia, o godz. 12.00 odbędzie się promocja nowych Ministrantów. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej uroczystości.