Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

Niedziela, 18 Grudzień 2022 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

1. Czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela się wypełnia, niebawem będziemy uobecniali wydarzenia związane z Jego narodzeniem w judzkim Betlejem.

2. Uwieńczeniem naszego adwentowego przygotowania do przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego jest przystąpienie do spowiedzi świętej, aby Chrystus narodził się w naszych sercach i przeżyć Święta w stanie łaski uświęcającej.

Spowiedź św. w naszej parafii we wtorek, 20 grudnia, w godz. 9.30-10.00 i 17.00-17.30 w obu kościołach.

3. Trwa akcja zbiórki żywności i słodyczy na świąteczną paczkę w naszych sklepach dla osób starszych i samotnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zbiórka trwać będzie do wieczora czwartku, 22 grudnia.

4. Do czwartku również dzieci przynoszą na Roraty własnoręcznie przygotowane ozdoby na choinkę w naszych kościołach. Strojenie choinek w kościołach będzie w piątek od godz. 9.00. Chętnych serdecznie zapraszamy.

5. Odwiedziny chorych będą w piątek do południa. Bardzo prosimy zgłaszać chętnych chorych poza tymi odwiedzanymi co miesiąc.

6. Opłatek ministrantów, lektorów i scholi odbędzie się w piątek, 23 grudnia o godz. 14.00 w salce parafialnej w Boluminku.

7. W stałych punktach można nabyć opłatek. W Wałdowie dodatkowo u p. Kaczor. Choinki są do nabycia przy kościele w Dąbrowie w godz. 9.00-16.00. Zachęcamy do włączenia się w „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” przez nabycie świecy wigilijnej w zakrystii.

8. Kolędy w tym roku odbywać się będą normalnie, jak w czasie przed pandemią. Porządek zostanie podany w Święta.

9. W dniu 24 grudnia, celebrujemy w naszych rodzinach Narodziny Jezusa Chrystusa. Celebracja ta rozpoczyna się od wieczerzy w domu rodzinnym, w czasie której czytamy tekst o Narodzeniu Pańskim. Przełamujemy się opłatkiem, przebaczając sobie wzajemnie winy i urazy. Wszystko po to, aby Chrystus urodził się przede wszystkim w nas. Całą rodziną udajemy się do świątyni, aby tam we wspólnocie parafialnej celebrować Boże Narodzenie na tzw. Pasterce, również w niej warto znaleźć okazję do wzajemnego przeproszenia. Msza św. pasterska zostanie tradycyjnie odprawiona w Dąbrowie o godz. 22.00 i w Boluminku o godz. 24.00. W I Święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 w Dąbrowie. W II Święto Msze św. jak w niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej katedry w Toruniu. Przeprowadzona będzie również zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

10. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się promocja nowych Ministrantów. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej uroczystości i modlitwy za ministrantów i lektorów oraz o święte powołania do życia kapłańskiego z naszej parafii.