Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Niedziela, 01 Styczeń 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1. W roku 1967 papież Paweł VI na dzień 1 stycznia ustanowił Światowy Dzień Pokoju, w którym papież ogłasza Miastu i Światu (Urbi et Orbi) Orędzie Pokoju, a Kościół modli się o pokój na świecie.

2. W piątek (06.01) Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana  świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji świętych. Odprawia się obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Ofiary złożone na kolektę przeznaczone będą na misje święte. Msze św. w to święto jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Nadwiślanie” oraz naszej parafialnej scholii „BOŻE NUTKI”.

3. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę Chrztu Pańskiego. W tą niedzielę po Mszach św. nabożeństwo przy żłóbku. Zapraszamy serdecznie dzieci, szczególnie najmłodsze, do prezentacji kolęd lub wierszyków.

4. Rozpoczęliśmy kolędy, czyli odwiedziny duszpasterskie w naszych domach w tradycyjnej formie. W tym czasie Msze św. odprawiane będą rano – w Dąbrowie o godz. 8.00; w Boluminku o godz. 9.00. Ofiary kolędowe tegoroczne przeznaczone będą na planowane w tym roku inwestycje, czyli remont wieży kościoła w Boluminku, ostatni etap konserwacji polichromii sklepienia kościoła w Dąbrowie i położenie chodnika z kostki granitowej wokół kościoła w Dąbrowie.

5. W czasie kolędowym Msze św. odprawiane będą rano – w Dąbrowie o godz. 8.00; w Boluminku o godz. 9.00. Biuro parafialne czynne po Mszy św. w Boluminku – czyli 9.30 - 10.00.