Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na Święto Chrztu Pańskiego

Niedziela, 08 Styczeń 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Święto Chrztu Pańskiego


1. Chrzest Pański w Jordanie jest objawieniem się Jezusa Chrystusa wobec narodu wybranego. Przez to wydarzenie Jezus włączył się w oczekiwanie Izraela na przyjście zapowiadanego Mesjasza. Nie jest więc tożsamy z chrztem udzielanym obecnie w Kościele, którego moc zbawcza wynika z Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

2. Dzisiejsze święto kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła. W naszej polskiej tradycji dekoracja bożonarodzeniowa i śpiew kolęd w liturgii pozostają do Święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Boskiej Gromnicznej – 2 lutego.

3. Święto Chrztu Pańskiego zostało do liturgii wprowadzone w roku 1955, a w roku 1969 określono jego celebrację w niedzielę po Objawieniu Pańskim. Dzisiaj po Mszach świętych nabożeństwo przy żłóbku.

4. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Dzisiaj kolekta specjalna.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Oliwię Filas i śp. Elżbietę Łuczak. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

6. Na koniec minionego roku kalendarzowego dokonywaliśmy podsumowania minionego czasu w naszym życiu osobistym, rodzinny, społecznym i religijnym. Dzisiaj pragniemy podsumować życie naszej parafii, szczególnie wydarzenia zbawcze. Najpierw tradycyjnie podajemy dane statystyczne dotyczące udzielanych sakramentów i pogrzebów. W minionym roku udzielono 32 chrzty (48, 41); pogrzebów było 33 (61, 36); ślubów było 11 (4, 11); bierzmowanych 33 (39, 29); do I Komunii 60 (41, 35, 63) .

Bardzo ważnym wydarzeniem duszpasterskim było przeżycie misji św., przeprowadzonych przez ojców werbistów. Ze względu na pandemię kolędy przeżywane były w formie Mszy św. z nabożeństwem i błogosławieństwem kolędowym. Z działań gospodarczo-inwestycyjnych udało się dokończyć chodnik z kostki granitowej wokół kościoła w Boluminku. Zrealizowano kolejny etap konserwacji polichromii na sklepieniu kościoła w Dąbrowie. Również zakończono remont organistówki, w której zamieszkał nowy pan organista Maciej Różycki wraz z rodziną. Cieszymy się, że podjął się służby w naszej parafii i życzymy Mu i całej rodzinie, by czuli się u nas dobrze. Możemy się cieszyć, że udało się te inwestycje zrealizować bez żadnych zadłużeń. Na przyszły rok planujemy przede wszystkim remont wieży kościoła w Boluminku, ostatni etap konserwacji sklepienia kościoła w Dąbrowie oraz położenie chodnika z kostki granitowej wokół kościoła w Dąbrowie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy bardzo ofiarnie włączyli się w realizację wszelkich działań gospodarczo-inwestycyjnych. Serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy również za składane ofiary z różnych okazji na te cele. Bóg zapłać! Dziękujemy bardzo za zaangażowanie naszej Radzie Parafialnej-Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Panom Kościelnym – p. Andrzejowi Liponodze i p. Andrzejowi Niciejewskiemu, p. organiście, p. Haliniak i scholii, Liturgicznej Służbie Ołtarza, p. Krystynie Kirchner za prowadzenie Róży Różańcowej, paniom sprzątającym i dekorującym nasze kościoły. Serdeczne Bóg zapłać!

Razem z Ks. Wikariuszem dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i współpracy oraz za wsparcie modlitewne. Bóg zapłać! Cieszymy się, że w tym roku będziemy mogli się spotkać z Wami Kochani na kolędzie. Bożej Opatrzności dziękujemy za otrzymane łaski w minionym roku i polecamy całą naszą wspólnotę parafialną dalszej Bożej opiece. Niech nam Bóg błogosławi.

7. Podajemy dalszy porządek kolęd…

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001