Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę zwykłą

Niedziela, 29 Styczeń 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę zwykłą


1. Dzisiejsza liturgia słowa wskazuje, że szczęśliwym jest nie ten, kto posiada jakiekolwiek bogactwa, lecz ten, kto jest kochany. Szczęśliwym jest ten, kogo „Bóg wybrał”, w kim „Sobie upodobał”, kto został przez Niego uznany i przygarnięty.

2. W czwartek, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszę św. przynosimy świece. Oprócz Mszy św. popołudniowych będzie Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku. Z tym dniem kończy się tradycyjnie obchodzony w naszej ojczyźnie okres Bożego Narodzenia.

3. Zakończył się kres odwiedzin duszpasterskich, tzw. kolęd. Cieszymy się bardzo jako duszpasterze z ks. Wikariuszem, że mogliśmy po przerwie pandemicznej spotkać się oraz wspólnie pomodlić, porozmawiać i zorientować się w naszych problemach, szczególnie w aspekcie religijnym. Dziękujemy bardzo za życzliwe przyjęcie i życzymy wszelkiego dobra na ten nowy rok w łączności z Bożym błogosławieństwem. Dziękujemy za złożone ofiary – Bóg zapłać! Cieszymy się, że udało się założyć Męską Różę Różańcową w ilości 20 członków.

4. Przypominamy, iż planujemy pięciodniową pielgrzymko-wycieczkę docelowo
do Pragi, czeskiej stolicy, w dniach 17-21 lipca 2023 r. Program jest następujący: Wrocław, Świdnica, Adrspach – czyli miasto skalne, Praga, Brno, Kudowa Zdrój, Częstochowa. Koszt wynosi 1450 zł. oraz koszta programowe 45Euro+100 zł. Bardzo prosimy o zgłoszenia do 12 lutego, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Przy zapisie dokonujemy wpłaty 200 zł. oraz podajemy numer Pesel.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Pawła Tomczaka z Wałdowa i śp. Helenę Polakowską z Gierkowa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

6. W nadchodzącym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Jana Bosko, a ponadto przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W piątek okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszami św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Swoich chorych ks. Bartosz odwiedzi w piątek, a ks. Proboszcz w sobotę. W piątek, 3 lutego, wspominamy św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Po Mszach św. specjalne błogosławieństwo za pośrednictwem tego świętego.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001