Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę zwykłą

Niedziela, 05 Luty 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę zwykłą

1. Chrystus jest światłem świata, a w dzisiejszej ewangelii zachęca nas, abyśmy również i my stali się tymi, którzy światło Chrystusa będą nieśli na końce świata. Tym światłem rozświetlającym świat mają być przede wszystkim nasze dobre uczynki.

2. W rocznicę objawień w Lourdes (11 lutego), Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Chorego. Jest to dobra okazja, aby przypomnieć sobie o chorych, zarówno tych w naszej rodzinie, jak i w sąsiedztwie. Warto byłoby zatroszczyć się dla chorego zarówno o pomoc duchową, czyli posługę sakramentalną, jak i pomoc fizyczną. Poprosić więc kapłana z posługą sakramentalną, pomóc w posprzątaniu domu chorego, zrobienie zakupów, a może i wesprzeć materialnie. Niewątpliwie, każdy taki dobry uczynek będzie światłem rozświetlającym świat.

3. Przypominamy, iż planujemy pięciodniową pielgrzymko-wycieczkę do Pragi, Częstochowy i innych miejsc pielgrzymkowych, w dniach 17-21 lipca 2023 r. Koszt 1450 zł. oraz koszta programowe 45Euro+100 zł. Zapisy tylko do przyszłej niedzieli.

4. Dziękujemy bardzo osobom demontującym świąteczny-bożonarodzeniowy wystrój kościołów – Serdeczne Bóg zapłać!

5. Dnia 28 stycznia br. Papież Franciszek mianował biskupem gliwickim ks. prał. Sławomira Odera, kapłana diecezji toruńskiej. Z tej racji Ks. Bp Wiesław Śmigiel serdecznie zapraszam kapłanów i wiernych świeckich na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za posługę dotychczasowego ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej, która zostanie odprawiona w czwartek 16 lutego br. o godz. 16.00 w Bazylice Katedralnej w Toruniu.

6. Dyrekcja Zespołu Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej informuje, że do 13 lutego br. trwa rekrutacja do przedszkola, oddziałów „0” i klas pierwszych szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Leonarda Starszaka. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.