Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę zwykła

Niedziela, 12 Luty 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę zwykła

1. W dzisiejszej liturgii Słowa Chrystus wskazuje na przykazania Boże, jako sposób na osiągnięcie zbawienia. Nie jest to droga łatwa, człowiek nie pokona jej o własnych siłach, ale jeżeli zaufa Chrystusowi i pójdzie z Nim przez życie, to dojdzie do domu Ojca.

2. Wykorzystajmy obecny czas (dłuższe wieczory) na podjęcie lektury religijnej, skorzystajmy zwłaszcza z książek o tematyce zarówno religijnej jak i patriotycznej.

3. Dzisiaj zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

4. W dniu 14 lutego przypada święto Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

5. W czwartek, 16 lutego na godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski do Dąbrowy.

6. Ks. Biskup Wiesław Śmigiel zapraszam kapłanów i wiernych świeckich na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za posługę dotychczasowego ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej Ks. Prał Sławomira Odera, którego papież Franciszek mianował biskupem gliwickim. Msza św. zostanie odprawiona w czwartek 16 lutego br. o godz. 16.00 w Bazylice Katedralnej w Toruniu.

7. Kuria Diecezjalna Toruńska informuje, że 8 lutego 2023 r. zmarł w 91 roku życia śp. Ks. kan. dr Franciszek Kamrowski, emerytowany proboszcz parafii Narodzenia NMP w Czarżu. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Ks. Bp. Wiesława Śmigla sprawowana będzie w środę, 15 lutego o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Wielkim Garcu – woj. Pomorskie, powiat tczewski, gmina Pelplin. Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w Wielkim Garcu.

8. Dzisiaj zamykamy listę pielgrzymów na pielgrzymkę do Pragi. Można po Mszach św. jeszcze się zapisać, dokonując wpłaty 200 zł. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 17-21 lipca 2023 r.

9. Dyrekcja Zespołu Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej informuje, że do 13 lutego br. trwa rekrutacja do przedszkola, oddziałów „0” i klas pierwszych szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.