Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 19 Luty 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na VII Niedzielę zwykłą


1. Dla człowieka wierzącego naturalnym wydaje się prawo miłości Boga i bliźniego. Natomiast Chrystus swoim wyznawcom stawia jeszcze wyższe wymagania, domagając się miłości nieprzyjaciół. Wydaje się, że jest to wymaganie, któremu człowiek nie podoła, jeśli nie będzie podchodził do życia ze świadomością, że tylko Chrystus przez Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie daje człowiekowi zbawienie.

2. W związku z tym podejmujemy działania mające na celi odbudowywanie relacji z tymi, z którymi żyjemy w niezgodzie. Szukajmy sposobu, aby budować zniszczone mosty i na nowo podejmować trud wspólnego działania.

3. W środę – Popielec, rozpoczynamy Wielki Post. Do praktyk wielkopostnych należy post, jest to umartwienie, podejmowane z pobudek wiary, a polegające na niespożywaniu pokarmów mięsnych (post jakościowy) i ograniczeniu ilości spożywanych pokarmów (post ilościowy). Post jakościowy obejmuje wszystkie piątki całego roku, Środę Popielcową, Wigilię Paschalną i Wigilię Bożego Narodzenia, obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ilościowy obejmuje jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Tzw. post ścisły, łącznie ilościowy i jakościowy, obowiązuje w Popielec i Wielki Piątek. Do wyżej wspomnianych praktyk wielkopostnych należy również modlitwa i jałmużna. Jałmużna to rezygnacja z tego, co moje, na rzecz człowieka będącego w potrzebie.

4. Praktyka modlitewna w tym okresie ubogacona jest nabożeństwami Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej, a także rekolekcjami. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w I niedzielę Wielkiego Postu, 26 lutego br. i trwać będą do środy włącznie. Kolekta w I niedzielę Wielkiego Postu przeznaczona będzie na działalność duszpasterską naszego rekolekcjonisty.

5. W czwartek wspomnienie św. Polikarpa Biskupa i Męczennika.

6. Rodziców dzieci, którzy zamówili szatki do I Komunii św. zapraszamy po ich odbiór w najbliższy piątek bezpośrednio po Mszy św. i Drodze Krzyżowej o godz. 17.30 w Dąbrowie.

7. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Gawła. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001