Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 26 Luty 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

1. W Popielec przyjmując popiół na swoją głowę, podjęliśmy trud pracy nad sobą i swoimi słabościami. Usuwajmy więc ze swego życia to wszystko, co oddala nas od Boga, a rozwijajmy te talenty, które pomogą nam osiągnąć zbawienie.

2. Dzisiejsza liturgia słowa przedstawia nam Chrystusa, który przez czterdzieści dni pości, a później jest jeszcze kuszony przez szatana. To również obraz naszej rzeczywistości, naśladujmy więc Jezusa i podążajmy Jego śladami.

3. Zechciejmy już teraz na początku naszych rekolekcji nastawić się na ich owocne przeżycie i skorzystanie z sakramentu pokuty.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W sobotę odwiedzimy chorych. W sobotę również przypada święto św. Kazimierza.

5. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki w łączności z Mszą św. w Boluminku o godz. 16.00 i w Dąbrowie o 17.30 oraz Gorzkich Żali w niedzielę 15 minut przed Mszami św.