Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 05 Marzec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu


1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przedstawia nam Chrystusa przemienionego wobec swoich uczniów na Górze Tabor. W ten sposób przygotowuje ich do wydarzeń, które niebawem nastąpią, a więc swojej męki i śmierci, a jednocześnie i nas zachęca, abyśmy podjęli trud przemiany własnego życia.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i pomocy misjonarzom pracującym na całym świecie. Ofiary dziś zbierane przeznaczone są na ten cel.

3. Korzystajmy z nabożeństw okresowych czyli Drogi Krzyżowej - w piątki i Gorzkich Żali – w niedzielę przed Mszami św. Wyrazem naszej wiary i zarazem pięknym zwyczajem jest składanie ofiar na kwiaty do grobu Pańskiego – u nas na kolektę na Drodze Krzyżowej lub indywidualnie.

4. Przeżyliśmy nasze wielkopostne rekolekcje. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy zechcieli z nich skorzystać. Dziękujemy bardzo Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu naszemu Zespołowi Szkół w Dąbrowie za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji dla naszej młodzieży i dzieci. Serdeczne Bóg zapłać! Pamiętajmy też w naszym modlitwach o naszym ojcu rekolekcjoniście Michale i wszystkich kapłanach głoszących Boże Słowo ku naszemu uświęceniu.

5. W tym tygodniu, w środę 8 marca przypada Dzień Kobiet. Polećmy w naszych modlitwach bliskie nam niewiasty – żyjące i zmarłe. Pamiętajmy też o złożeniu życzeń i drobnym upominku.

 

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001