Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Niedziela, 19 Marzec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu


1. Minęła już połowa Wielkiego Postu, dlatego dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą radości, bo już coraz bliżej do spotkania z Chrystusem w Jego misteriach paschalnych.

2. Ślepy z dzisiejszej Ewangelii to człowiek „na którym mają się objawić sprawy Boże”. Jemu więc zostanie przywrócony wzrok, dlatego, że uwierzył w tego, który jest Światłem Świata. Wiara w Jezusa Chrystusa przywróciła mu wzrok.

3. Przed nami również staje Chrystus w swoim słowie i nas pyta o wiarę, ale czy my mamy wystarczającą wiarę w to, że Chrystus wchodzi w nasze życie i nam przywraca wzrok dla odróżnienia dobra od zła?

4. W tym tygodniu przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca), w tym dniu rozpocznie się kolejna możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Będzie kolejna możliwość złożenia deklaracji i podjęcia trudu duchowej adopcji dziecka poczętego, a zagrożonego niebezpieczeństwem zabójstwa w aborcji. W tym dniu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 w Boluminku.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św.

6. Również dzisiaj spotkanie Rady Parafialnej o godz. 17.00 w plebanii w Boluminku.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Boczek i śp. Leszka Jurkiewicza. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

8. Pragniemy złożyć wyrazy współczucia rodzinie p. Trzeciak, ofiarom pożaru i otoczyć naszą modlitwą p umocnienie dla nich i pocieszenie.

9. Zachęcamy do udziału w misterium pasyjnym w Fordonie w Dolinie Śmierci w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, o godz. 16.00 i 20.00.

10. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku.

11. Dziękujemy bardzo p. Andrzejowi Gratkowskiemu za naprawienie uszkodzenia na dachu kościoła w Boluminku oraz p. Zdzisławowi Bukowskiemu za prace porządkowe w sadzie i obejściu plebanii. Serdeczne Bóg zapłać!

12. Bardzo zachęcamy do zainteresowania się katolickim portalem internetowym „Opoka”. Gdy wielu zagubionych i przestraszonych pyta, czy jest jeszcze coś trwałego i niezmiennego na naszym świecie, portal odpowiada, że niezmienna prawda istnieje. Boży ład trwale wypisany został w stworzeniu. Więcej informacji możemy uzyskać z ulotki, która rozdają ministranci przed kościołem.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001