Ogłoszenia parafialne na Poniedziałek wielkanocny

Niedziela, 09 Kwiecień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Poniedziałek wielkanocny

1. Celebracja Zmartwychwstania Pańskiego trwa przez cała oktawę, w tym czasie każdego dnia celebrujemy wydarzenia wielkanocne. Oktawa wielkanocna zakończy się w przyszłą niedzielę Świętem Miłosierdzia Bożego, które ustanowił papież Jan Paweł II.

2. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przygotowali nasze świątynie przez sprzątanie i dekorowanie, za przygotowanie Grobu Pańskiego, szczególnie p. Beacie Pachocie, p. Irenie Prawdzik, p. Małgorzacie Bieżuńskiej, p. Marii Koener, p. Teresie Zielińskiej, p. Marii Chabowskiej, p. Renacie Midura, p. Janinie Bieżuńskiej, p. Zdzisławowi Bukowskiemu, p. Wojciechowi Człapie i p. Zenonowi Zakurzewskiemu. Bóg zapłać! Panu Bukowskiemu dziękujemy również za pomoc przy opróżnianiu pojemników na śmieci na cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty oraz przyniesione kwiaty do Grobu Pańskiego, szczególnie p. Bryczkowskim za piękny bukiet róż. Serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy również Liturgicznej Słuzbie Ołtarza za przygotowanie pięknej służby w czasie Triduum i podczas Świąt, a także Panom Strażakom i Młodzieżowej Drużynie za wartę przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać!

3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej katedry w Toruniu.

4. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Patryk Fiałkowski, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Wiktoria Szałata, st. wolnego, Bydgoszcz / zapow. II