Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocy

Niedziela, 23 Kwiecień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocy

1. Kolejna niedziela wielkanocna uobecnia nam najważniejsze wydarzenia zbawcze jakim była męka, śmierć i zmartwychwstanie. Te wydarzenia mobilizują nas do ożywienia wiary,
a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Jezusa Chrystusa.

2. Człowiek może się nawrócić i otrzymać odpuszczenie grzechów jedynie w imię Jezusa Chrystusa. Czy jest w nas wystarczająca wiara w naszego Pana i Zbawiciela, aby się zawrócić i otrzymać odpuszczenie grzechów?

3. Dzisiaj przeżywamy uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, patrona naszej Ojczyzny i naszej parafii, a więc także odpust w naszej parafii. Suma o godz. 12.00, którą odprawi i kazanie odpustowe wygłosi Ks. Michał Narodzonek. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej i jednocześnie Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

4. W święto św. Marka, we wtorek, modlić się będziemy o urodzaje w tym roku z symbolicznym pokropieniem pól.

5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7. W najbliższych dniach są wolne intencje mszalne. Serdecznie zapraszamy do zamawiania Mszy świętych.