Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocy

Niedziela, 30 Kwiecień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocy

1. Dziś w Kościele katolickim obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza, w którą modlimy się
o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2. Polecajmy w naszych modlitwach ludzi powołanych do kapłaństwa, szczególnie z naszej parafii. Modląc się w intencji nowych powołań, polecajmy w modlitwach również alumnów w seminarium. Otoczmy modlitwą także kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych, którzy w niej pracowali i udzielali nam sakramentów świętych.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Atanazego; w środę, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski; w czwartek wspomnienie św. Floriana; w sobotę święto Apostołów Filipa i Jakuba.

4. W środę, 3 maja, Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w łącznością z Mszami świętymi.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

7. Przypominamy, że biuro parafialne czynne jest codziennie po Mszach św. Msze św. odprawiane są o 17.30 w Dąbrowie i o 19.00 w Boluminku.

8. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek pół godziny przed Mszami adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W sobotę odwiedziny chorych.

9. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce w Dąbrowie przy dawnym posterunku policji 9 i 10 maja w godz. 9.00-11.00. Przychody z akcji będą wsparciem dla Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą misje chociażby w Zambii, Kamerunie czy Kenii, a także naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie.

10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

1. Dawid Wojciech Wojciechowski, st. wolnego, Wałdowo Królewskie

Oliwia Miksztowicz, st. wolnego, Janowo / zapowiedzi I

2. Wojciech Żmijewski, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Marika Anna Pikosz, st. wolnego, Bydgoszcz / zapowiedzi I

11. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 w Boluminku.