Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Świętej

Piątek, 02 Czerwiec 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Trójcy Świętej

1. Tajemnica Trójcy Świętej – jedność Osób Boskich, Ojca, Syna i Ducha Świętego jest najważniejszą tajemnicą wiary. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje miłość Boga jako podstawę zbawienia człowieka.

2. Dzisiejsza niedziela kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. W czwartek uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, która jest obchodzona, jako radosne wyjście Chrystusa w życie codzienne człowieka. Uczestnicząc w procesji eucharystycznej wyznajemy wiarę w bóstwo i człowieczeństwo Jezusa Chrystusa. Tej uroczystości towarzyszy oktawa. Główna Msza św. o godz. 10.00 w Boluminku, po której procesja eucharystyczna do Dąbrowy. Pozostałe Msze św. o 7.00 w Dąbrowie i o 8.00 w Boluminku. O godz. 9.30 zostanie podstawiony autokar w Dąbrowie na przystanku przy kościele. Po procesji autokar odwiezie chętnych z Dąbrowy do Boluminka. Do udziału w procesji prosimy dzieci pierwszokomunijne w szatkach. Serdecznie zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatków na poniedziałek, wtorek i środę na godz. 17.00 przy kościele w Boluminku.

4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Bonifacego; w sobotę bł. Bogumiła.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisława Bulczaka z Bolumina. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

6. Cieszymy się, że rozpoczęły się prace remontowe na wieży kościoła w Boluminku. Dziękujemy bardzo p. Zdzisławowi Bukowskiemu za wywiezienie elementów z rozbiórki (blacha, deski). Bóg zapłać! Panom Zbigniewowi Bukowskiemu i Marcinowi Woźniakowi za oczyszczenie instalacji kanalizacyjnej przy plebanii. Bóg zapłać!

7. Dzisiaj bardzo ważna i piękna uroczystość w Parafii Czarże – Ks. Łukasz Nehring odprawi o godz. 13.00 Mszę św. Prymicyjną. W przyszłą niedzielę Ks. proboszcz w Ostromecku Piotr Sacha przeżywać będzie uroczystość jubileuszową 25.lecia kapłaństwa. Otoczmy tych kapłanów naszą modlitwą.

8. Osoby udające się na pielgrzymkę do Pragi, do 18 czerwca wpłacają ostatnią ratę kosztów wyjazdu.

9. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na próby w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 w Boluminku.

10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Damian Wosiek, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska
Joanna Topczyńska st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska / zapowiedzi I