Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny
W BOLUMINKU

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 10 Wrzesień 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą


1. Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia słowa. Jedną z form umacniania w wierze jest upomnienie braterskie, o którym wspomina już prorok Ezechiel, a któremu nową formę nadaje Jezus Chrystus, stosując upomnienie: najpierw w cztery oczy, później jednego lub dwóch świadków, a ostatecznie wobec Kościoła. Stosowanie tego Chrystusowego nakazu jest potrzebne również i dziś, czy jednak mamy odwagę, aby upomnieć swojego brata?

2. W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Jana Chryzostoma; w czwartek Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek Najświętszą Maryję Pannę Bolesną; w sobotę św. Korneliusza i Cypriana.

3. Cieszymy się, że udało się zakończyć konserwację polichromii na sklepieniu kościoła w Dąbrowie i malowanie ścian. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy sprzątali nasz kościół po tych działaniach. Bóg zapłać! Również zakończono położenie chodnika z kostki granitowej wokół kościoła. Trwa jeszcze zagospodarowanie całego obejścia. Powodem do satysfakcji jest także fakt odbioru przez komisję konserwatorską pierwszego etapu remontu wieży kościoła w Boluminku, czyli prac dekarsko-ciesielskich. Planowane jest całkowite zakończenie prac jeszcze w październiku.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie młodzieży klas I szkół ponadpodstawowych i starszej, która pragnie przygotować się w naszej parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na spotkanie prosimy o przyniesienie 10 zł. na indeks.

Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Na spotkanie prosimy również o przyniesienie 10 zł. na dzienniczek.

 

5. W sobotę Apel Jasnogórski o godz. 21.00 w Dąbrowie. Bardzo serdecznie zapraszamy.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Piotra Stawarza. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

7. Ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. o godz. 17.30 w Dąbrowie. Jednocześnie zapraszamy na to spotkanie wszystkich chłopców, którzy pragną służyć przy ołtarzu Pana Jezusa.

8. Dzisiaj odpust parafialny z okazji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czarżu. Suma o godz. 12.00.

9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Mateusz Maciej Lewicki, st. wolnego, Dąbrowa Chełmińska

Natalia Gołębiewska, st. wolnego, Toruń

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta

Dąbrowa 7.30, 10.30
Boluminek 9:00, 12:00

 

Dni powszednie i święta zniesione

 Wiosna, lato
Dąbrowa 17.30
Boluminek 19:00

Jesień, zima
Dąbrowa 17.30
Boluminek 16:00

KANCELARIA PARAFIALNA

 Od poniedziałku do soboty

po każdej Mszy Św.

 

Niedziala - nieczynna

SAKRAMENT CHRZTU ŚW.

Sakramentu Chrztu Świętego
Udzielamy w III Niedzielę miesiąca
o godz. 12.00

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy.
Oddział w Dąbrowie Chełmińskiej
51 8142 1017 0206 9403 2000 0001